о. Ігор Хомічак: «Дуже важливо, щоб ми не пропустили прихід Ісуса Христа»

У сьогоднішньому євангельському уривку ми читаємо притчу про виноградник. В цій притчі Бог показує, що не зважаючи ні на що, Він дбає про свій народ. Сьогодні Господь хоче, щоб виноградник нашого життя був плідним і приносив добрі плоди. Про важливість прийняти у своє серце Месію в контексті притчі про виноградник розмірковує студентський капелан ЛНМУ імені Данила Галицького отець Ігор Хомічак:

«У сьогоднішньому євангельському уривку ми читаємо притчу, яка для нас є досить відомою. Цю притчу ми читаємо також і в одну з неділь і роздумуємо над її змістом. У ній ми можемо побачити долю ізраїльського народу. Бог посилав до свого народу різних пророків, як більших, так і менших для того, щоб цей народ напоумити, щоб направити його на правдиву дорогу, щоб він не відходив від Бога, щоб цей народ перебував у єдності з Ним. Адже, як знаємо, Бог піклувався про цей народ і вивів його з єгипетської неволі. Доля цих пророків була різною, багатьох з них вигнали, багатьох не прийняли і, навіть, вбили. Пророки ж хотіли сказати правду про те, що ці люди десь трішки заблукали. І тут бачимо велику Божу любов до цього народу.

Ми стоїмо на порозі свята Різдва Христового. Всі ми, в різний спосіб, готуємося до цього свята, плануємо те, як будемо святкувати. Адже саме Різдво показує нам прихід Сина Божого у цей світ. Сам Бог навідується до свого народу, Він хоче, справді, бути з цим народом, і хоче, щоб людина це зрозуміла. І, коли учні слухали Ісуса Христа, а саме притчу про виноградник, то запитували Його про те, що зробить з тими слугами власник виноградника? І, власне, учні почули відповідь про те, що він вигубить тих виноградарів, а виноградник передасть іншим. Ці слова, власне, можуть бути і для нас таким певним моментом для роздумів, адже скоро ми будемо переживаємо Різдво. У піснеспівах ми будемо згадувати прихід Месії у цей світ. Як важливо нам Його прийняти. Дуже важливо, щоб ми не пропустили прихід Ісуса Христа, щоб ми не відкинули Його, щоб Різдво для кожного з нас було справді Доброю новиною. Так, зовнішньо ми можемо навчитися святкувати так, як ми звикли, але важливим є те, щоб Різдво для кожного із нас було Новиною, радісною Новиною. Нехай цей момент кожного року завжди для нас поглиблюється, нехай він закорінюється глибоко в серці. Нехай це буде основою нашої віри в те, що Бог прийшов у цей світ, Бог прийшов у вигляді Дитини задля кожного з нас зокрема».

Підготувала Юліана Лавриш