о. Іван Данилів: «Переодягаючись у різні нечисті образи та звершуючи язичницькі ритуали, ми підпадаємо під дію злого духа»

Чимало людей у світі в ніч з 31 жовтня на 1 листопада святкують Halloween. На жаль, вони вважають, що в цьому святкуванні немає нічого страшного. Загравання з темними силами – це не просто розвага. Кожне таке свято може принести серйозний відбиток в життя християнина. «Відкиньмо, отже, вчинки темряви й одягнімось у зброю світла» (Рим. 13,12), – навчає апостол Павло. Про те, чому не можна святкувати Хелловін, про те, наскільки це свято небезпечне для нас, християн, і як з біблійної точки зору пояснити, що це «свято» суперечить християнству, розповідає Голова Правління ГО “Елеос-Львів”, яка діє при Львівсько-Сокальській єпархії ПЦУ, отець Іван Данилів:

«Так зване «свято» Хелловін нічого спільного з святами не має. Його основа – це поклоніння дияволу, що для християнина є дуже небезпечно. Багато-хто з молодих людей думає, що святкування Хелловіну не є поганою справою, що це тільки розвага, яка за собою нічого не несе. Я думаю, що це хибна думка. Зло практично завжди приходить до нас під якоюсь гарною маскою.

Диявол не спить, а завжди старається спокусити людину на гріх. Переодягаючись у різні нечисті образи та звершуючи язичницькі ритуали, ми підпадаємо під дію злого духа, який уже заволодів нами. І це не закінчиться тільки цим, але і в подальшому нашому житті ми будемо спокушені дияволом на погані вчинки.

Апостол Павло пише: «…я не хо­чу, щоб ви єдналися з бісами. Не можете пити чашу Господню i чашу бісівську; не можете бути учасниками трапези Господньої i трапези бісівської» (1Кор.10-20:21). Багато-хто каже, що це «свято» набирає у нас популярності. А я можу сказати наступне: спілкуючись з молодими людьми, ще жодного разу не почув, що вони будуть святкувати Хелловін, а навпаки, вони не розуміють його значення та сенсу, тому не бачать потреби у святкуванні. Вважаю, що українці свідома нація, яка може розрізнити добро від зла».

Підготувала Юліана Лавриш