о. Іван Ференц: «Коли Ісус Христос говорить притчами, тоді Слово Його торкається кожного людського серця»

Слава Ісусу Христу!

Дорогі в Христі! Сьогодні вже наступив 6-ий тиждень по Зісланні Святого Духа. І, на жаль, ще один день, протягом якого триває війна. Сьогоднішнє Євангеліє від Матея розповідає нам про Ісуса Христа, про нашого з вами Учителя, який говорить до нас у притчах, тобто у такий дуже зрозумілий для всіх спосіб. Христос робить це для того, щоб ми змогли почути Його Слово, почути своїм серцем. Так, звичайно, Ісус міг би говорити більш складними словами. Проте, коли Ісус Христос говорить притчами, тоді Слово Його торкається кожного людського серця.

У сьогоднішньому євангельському уривку Ісус Христос розповідає нам притчу про сіяча, який вийшов сіяти зерно. І якщо це зерно впаде на добрий ґрунт, тоді воно принесе плід. Але, якщо ж це зерно впаде на поганий ґрунт, – плоду не дасть, а, радше, пропаде. Неважко здогадатися, що цим сіячем є Ісус Христос, а ґрунт – це, немовби, кожен із нас. Цей ґрунт – це наше серце. А зерно – це Слово Боже, яке читається на Божественній Літургії. Якщо це Слово Боже ми приймаємо до свого серця, до свого життя, якщо ми пробуємо жити ним, тоді воно змінює нас – зцілює, очищає.

Слово Боже перетворює нас, немовби, на нових людей, які, навіть попри свою неміч чи обмеженість, все ж таки наближаються до Бога, перебувають у Бозі. Завжди про це пам’ятайте. Іншого рецепту, іншої альтернативи, іншої дороги просто немає, аніж як слухати Слово Боже, жити ним і втілювати у наше щоденне життя.

Слава Ісусу Христу!

о. Іван Ференц, сотрудник храму Христового Воскресіння Львівської Архиєпархії УГКЦ