о. Нестор Кизик: «Господь попереджає нас про те, що хто вірить у Нього, – того оминуть усі нещастя»

Найвідоміше визначення любові належить апостолу Павлу. У своєму посланні до Коринтян він пише: «Любов – довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається,

не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла» (1 Кор. 13: 4-5). Кількома рядками нижче апостол продовжує: «Тепер же зостаються: віра, надія, любов – цих троє; але найбільша з них – любов» (1 Кор. 13: 13). Саме такої любові вчить нас Ісус Христос у Євангелії. Він неодноразово і Сам виявляє її до нас. Найбільшим виявом любові Господа нашого Ісуса Христа до нас – це його Голгофська жертва. Він пролив безневинну кров, щоб відкупити кожного і кожну з нас. Це неоціненний вияв любові Христа, Який каже: «Ніхто неспроможен любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає» (Ів. 15: 13).

Про те, як важливо слідувати Євангелії, слухати Заповіді Божі для того, щоб проявити хоч краплину тієї щирої, смиренної любові до Бога, навчає військовий капелан Гарнізонного храму св. ап. Петра і Павла Львівської Архиєпархії УГКЦ отець Нестор Кизик:

«Сьогодні Христос вкотре проявляє нам свою любов. Адже Він хоче, щоби кожна людина була поряд з Ним. Ісус Христос не залишає нікого. Але попри те, що Він вознісся на небо і сидить праворуч Бога, – перебуває далі з нами. Господь дає безліч засобів для нашого спасіння, а найголовніше – це Євангеліє. Також Христос нас не залишив, навіть попри те, що є Пресвята Богородиця, Яка є нашою Небесною Матір’ю.

Усі ми, брати і сестри, знаходимося у лоні святої Церкви. Ми завжди повинні у ньому перебувати і слухати те, що нам говорить Церква від імені Бога. Церква ніколи не буде проповідувати те, що суперечить Євангелії. Але, коли ми будемо ухилятися від Нього, то нас будуть чекати негаразди. І Христос, вкотре говорячи про Свою любов, підтверджує ці слова. Він не залишає нас, навіть попри речі, які Ісус описує. Він дбає за усіх, переживає за всіх. Йому шкода, що Його любі діти будуть страждати. Йому дуже шкода, що Його діти не чули Його слова. Господь попереджає нас про те, що хто вірить у Нього, у Євангеліє, – того оминуть усі нещастя.

Христос наголошує, що усі біди і негаразди – це є ніщо, у порівнянні з тим, що ми можемо десь звести себе і звести своїх ближніх і йти за лжепророком. Для Нього це є дуже важливо. А для нас є важливо пам’ятати слова Господа. Нас, можливо, спокушує хтось з наших ближніх. Але, якщо наші слова будуть суперечити Євангелії, тоді ми точно будемо чинити неправду. І ми повинні завжди закарбувати у своєму серці слова Ісуса Христа. Якщо ми завжди будемо слідувати Євангелії, слухати Заповіді Божі, церковні Заповіді, – то завжди будемо з Богом. Пам’ятаймо, що Бог ніколи не хоче, щоб Його діти страждали, але завжди перебували у любові».

Підготувала Юліана Лавриш

Фото – із Фейсбук-сторінки “Капеланство.info” та мережі Інтернет