о. Орест Фредина: «Сьогодні Ісус Христос запросив вас на цю Тайну Вечерю, щоб ви були обійняті Його любов’ю»

Ісус Христос говорить: «Пустіть дітей! Не бороніть їм приходити до мене, бо таких Царство Небесне» (Мт.19,14). Сьогодні у храмі Різдва Пресвятої Богородиці, що на Сихові, як і на багатьох інших парафіях Львова, діти приступили до Першого Причастя. З батьківським словом до дітей звернувся парох храму Різдва Пресвятої Богородиці Львівської Архиєпархії УГКЦ отець Орест Фредина:

«Дорогі дітки! Ми сердечно вітаємо вас. Після Таїнства Хрещення – це найважливіший день у вашому житті. Попри любов ваших батьків, попри турботу всіх тих, які знаходяться довкола вас, сьогодні Живий Бог хоче діткнути ваше серце і подарувати себе у Святім Причасті. У часі Божественної Літургії, так, як і на Тайні Вечері, вам, дорогі дітки, Ісус Христос хоче подарувати себе, щоби ви мали життя безконечне. Вам Господь Бог подарував Царство Небесне і безконечність. Так, ми не повинні були помирати, але гріх зробив нас смертними. А Бог у Святім Причасті прийшов, щоб подарувати себе, щоб ми мали це безсмертя у Царстві Небеснім.

Ісус Христос каже: «Я – дорога, правда і життя!» Іншої дороги до спасіння не існує. Святе Причастя – це Тіло і Кров Ісуса Христа під виглядом хліба і вина. Уявляєте собі, той Господь Бог, який сотворив весь світ, тепер нам дарує себе у Святому Причасті для того, щоб ви стали Божими дітьми, щоб ви мали силу прекрасно прожити своє життя, щоб ви мали радість посеред труднощів, щоб ви завжди перемагали. У Євангелії від Матея Ісус Христос каже: «Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам» (Мт.7,7). І хто любить Бога, хто любить свого ближнього, той в цьому світі будує щастя, і його життя стає прекрасним.

Разом з вашими батьками сьогодні ми молимося за вас, молимося за те, щоб ви були розумні, щоб у своєму серці ви мали мир, щоб ви мали живе серце, яке вміє молитися. Ви – найбільша радість для своїх батьків, якщо живете гідно. А без Ісуса Христа це не вдалося нікому. Тому Ісус стався чоловіком, Він подарував себе, щоб ви стали переможцями гріха, щоб ви стали переможцями зла, щоб ви були сповнені Його ласки. Іван Золотоустий говорить про те, що, коли ви, будучи злими, вмієте давати один одному добрі дари, просіть Святого Духа. Там, де приходить Святий Дух, все оживає і розквітає. Тому ми сьогодні просимо: «Господи, дай до нашого серденька свого Живого Святого Духа». І знову ж таки Іван Золотоустий продовжує навчати і каже, що стукати треба до свого серденька. Хто знайшов двері до свого серця, той знайшов двері до Царства Небесного. І ми, Ісусе, сьогодні хочемо нашу молитву, наше стояння посвятити Тобі, нашому Богові, що за нас пролив свою кров. Ми хочемо Тобі молитися, ревно і віддано служити. Першу Сповідь і урочисте Святе Причастя починаємо нині і ціле своє життя будемо йти цією дорогою, якою є Ісус Христос. Сьогодні Ісус Христос запросив вас на цю Тайну Вечерю, щоб ви були обійняті Його любов’ю».

Підготувала Юліана Лавриш