О. Роберт Лисейко: “Ми у праві просити у Бога чуда, але не вимагати”

19 липня 2022 року протоархимандритом Чину святого Василія Великого обрано о. Роберта Лисейка, ЧСВВ. Публікуємо уривок його позаторішнього інтерв’ю, яке взяв у нього диякон Михайло Квасюк про суть молитви у нашому житті.

Наша молитва це єднання з Богом. Тобто молитва – це не є коли ми Богові подаємо свій список бажань і очікуємо, що Бог має їх задовольнити.

Молитва – це коли ми з Богом розмовляємо, коли пізнаємо себе і Бога. І як християни у молитві вчимось слухати Бога.  Добра молитва є тоді, коли наші бажання починають співпадати з Божою волею. Коли  я можу сказати – “Нехай буде воля Твоя, не моя”. Господь допускає у нашому житті різні випробування. Не для того, щоб нас покарати, чи зробити боляче, але для того, щоб ми у цих випробуваннях могли зрости, з миром у серці переносили різні браки і нестачі. Особливо сьогодні у момент цієї недуги, яка опановує світ, переосмислити нашу віру у цьому ключі. Що ми очікуємо? Щоб Бог повернув все як було і можливо наново про Бога забути, чи ми використовуємо ці непрості моменти щоб на молитві краще Бога пізнати і вміти прийняти з Божої руки навіть і випробування. Ми у праві просити у Бога чуда, але не у праві його вимагати.