о. Роман Довгань: «Сьогодні Йоаким і Анна показують приклад, як бути добрими батьками»

4 грудня Церква відзначає свято Введення у храм Пресвятої Богородиці. Про Кивот Завіту, про те, який приклад сьогодні подають нам Йоаким і Анна, про те, як бути добрими батьками для своїх дітей, у ексклюзивному коментарі розповідає адміністратор храму святих Кирила і Методія Львівської Архиєпархії УГКЦ отець Роман Довгань:

«Сьогодні Марію приводять до храму. Цей храм був відновлений за часів царя Ірода. Він був гарним, прекрасним, але єдине, чого у ньому бракувало, – Кивоту, який уособлював присутність Бога між людьми, який уособлював присутність Бога у своєму народі. І Марію вводять у Святеє Святих. Вона стає цим Кивотом. Вона є тією, яка має привести Бога. Саме через неї Бог прийде у цей світ. Сьогоднішнє свято показує таку велику довіру Йоакима і Анни, які свою єдину дитину посвятили Богу. Це був великий подвиг. Адже багато років вони випрошували дитинку, вимолювали дитинку. І Бог дав їм дитину, але вони поставили собі обіцянку, якої дотрималися. Батьки приводять Марію до храму, коли Вона мала всього три роки. Марія виховується при храмі. Марія виховує себе до того, щоб пізніше послужити для цілого людства, – привести у світ Спасителя, який відкупить ціле людство.

Сьогоднішнє свято – це свято християнської родини. Адже сьогоднішнє свято показує те, наскільки батьки є відповідальними за своїх дітей, наскільки батьки беруть відповідальність за своїх дітей до їхнього повноліття. Батьки стають прикладом для своїх дітей. Діти дивляться на своїх батьків, діти перебирають їх спосіб мислення і поведінки. Якщо батьки роблять щось самі, то дитину навіть не потрібно вчити, адже вона буде робити це автоматично, бо бачить, що те саме роблять батьки. У сьогоднішньому святі показано те, наскільки батьки люблять свою дитину. Кожен з нас любить своїх дітей і бажає їм всього якнайкращого. Бажаючи своїй дитині якнайкращого, Йоаким і Анна приводять Марію до храму. Вони розуміють те, що, власне, у храмі Вона отримає все найкраще. У храмі Марія отримає духовний фундамент, отримає засади християнської моралі. Марія буде мати цей духовний стержень, який допоможе їй послужити не лише собі, але тим, до кого Вона буде покликана.

Наше завдання сьогодні – дати дитині не лише освіту, якісь матеріальні речі, але подбати про її духовні засади. Бо, напевно, це є найважливіше. Людина в житті може багато чого досягнути, але без цього духовного стержня все це не дасть доброго результату. Освіта, духовність, культура – все це разом дасть гарні плоди в житті людини. Сьогодні Йоаким і Анна показують приклад, як бути добрими батьками. Вони показують приклад того, як привести дитину до храму, як показати їй дорогу до Бога, Який є джерелом миру, Який є джерелом світла, Який є джерелом добра. І навіть тоді, коли дитина у своєму житті зіштовхнеться з якимось випробуваннями, вона буде мати з якого джерела черпати цю силу. Вона ніколи не опустить руки, але завжди буде мати цю надію».

Підготувала Юліана Лавриш