о. Роман Островський: «Хрест – це запрошення для кожного із нас»

Сьогодні – Хрестопоклонна неділя. У третю неділю Великого посту Церква в особливий спосіб почитає Господній хрест. Сьогодні кожен християнин щиро і неустанно молиться, щоб Господь відвернув всі біди і страждання нашого народу. У сьогоднішньому євангельському уривку Ісус каже: «Коли хтось хоче йти за мною, хай зречеться себе самого, візьме на себе хрест свій і йде слідом за мною» (Мр.8,34). Адже саме на хресті Господь проявляє до нас свою невимовну любов, яка полягає у спасінні кожної людини. Про хрест Господній, як шлях до Воскресіння кожного християнина, розмірковує віце-ректор з навчальної частини Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ отець Роман Островський:

«У посланні апостола Павла до Коринтян читаємо такі слова: «Бо слово про хрест – глупота тим, що погибають, а для нас, що спасаємося, сила Божа» (1 Кор.1,18). Чим насправді для нас є хрест? Для людини, яка не розуміє, що зробив Христос, хрест може здаватися справді глупотою, безумством. Адже немає логіки в тому, щоби просто прийти і віддати себе. Але, якщо подивитися на Христову жертву з точки зору Божої мудрості, то Бог втілив те, що пропонує і нам, – вміти і бути жертовними. Він знав, що людина здатна вчинити зло, але все одно до самого кінця довіряв їй. Господь бажав, щоби людина стала кращою, адже вірив в неї. Господь вірить людині більше, аніж людина вірить сама собі.

Сьогодні Господь передає нам свою мудрість прощати, мудрість вибачати, мудрість йти до людини і бачити у ній Образ і Подобу Божу. І, власне, хрест проявляє цю найвищу мудрість Божу. Адже пожертвувавши себе, віддавши себе в людські руки, Господь зробив щось більше. Він не застосував силу, насилля, а поставив це, як запрошення. Тобто можемо сказати, що хрест – це запрошення для кожного із нас. Саме через хрест ми маємо визначитися, в яку сторону йти. Саме через хрест ми маємо прямувати до світлого Воскресіння, залишивши біля нього свої болі, проблеми, страхи, гріхи.

Хрест показує, що ми завжди можемо переступити через себе. Ми можемо стати ще більшими людьми, ще більшими синами чи дочками Божими. Від Господа ми маємо навчитися цієї самопожертви. І сьогодні в цей непростий час Христос запрошує кожного до мудрості. Отці Церкви говорять про те, що мудрість Божа воплотилася в Христі. Христос є цією явною мудрістю, яка ходила з нами, жила з нами. Бажаю всім нам пройти цей час Великого посту, час великої мудрості і зустрітися з Воскреслим Христом».

Підготувала Юліана Лавриш

За матеріалами відеоблогу на платформі Youtube