о. Ростислав Будзан: «Будьмо милосердними і до тих, які нас не люблять»

Ми, християни, маємо у собі безліч чеснот: доброта, щедрість, чуйність, уміння співчувати і любити та інші. І усі вони засновані на любові людини до людини. І є ще така щиросердечна якість, як милосердя. Про неї ми неодноразово чуємо у Святому Писанні. Для того, щоб якнайкраще зрозуміти Боже Милосердя, погляньмо на постать Милосердного Ісуса. Він із великої любові до нас, з великого милосердя приносить Себе у жертву. Сьогодні Господь учить і нас любити, кажучи: «Ніхто більшої любові не має над ту, як хто свою душу поклав би за друзів своїх» (Ів. 15: 13).

Про велике Боже Милосердя, як великий Дар для нас, християн, розмірковує сотрудник Архикатедрального Собору св. Юрія отець Ростислав Будзан:

«У сьогоднішньому Євангелії ми чуємо, як Господь наш Ісус Христос вчить нас того, що Він прийшов у цей світ, і кличе кожного, і кожну з нас бути дітьми Небесного Отця. Господь робить це із великого Милосердя. Як ми знаємо, у Старому Завіті, люди приносили різні жертви Богові. Звичайно, що Сам Господь, вже у Новому Завіті, став людиною, приніс Себе у жертву. Це була найдосконаліша жертва, яку Він у смиренні приніс на хресті заради нашого спасіння.

Але Господь наш Ісус Христос хоче, щоб ми усвідомили одну важливу істину, яка полягає у тому, що якщо усі наші людські жертви не будуть зроблені із милосердя, — то будуть пустими перед очима Божими. У 50 Псалмі ми молимося: «Жертва Богові дух сокрушений» (Пс. 50: 19). І, власне, наше життя має бути милосердним, зокрема милосердним має бути наше ставлення до ближніх. Чому? Бо Господь учить нас милосердя, Він  перший, Хто подає нам це Милосердя. Особливо тоді, коли ми зустрічаємося із ним віч-на-віч, а це можливо лише у Таїнстві Покаяння, Сповіді. Бог, як милосердний батько, прощає незліченні гріхи.

Попри різні жертви цілого нашого життя, які ми складаємо, офіруємо Богу, — стараймося бути милосердними, і не тільки до наших близьких, а й до усіх. Будьмо милосердними і до тих, які нас не люблять. Адже Слово Боже нас учить: «Будьте ж милосердні, як і Отець ваш милосердний!» (Лк. 6: 36)».

Фото – із Фейсбук-сторінки о. Ростислава Будзана