о. Володимир Дмитрів: «Своїм прикладом Богородиця “народила” людство до нового життя з Богом»

Сьогодні Церква відзначає свято Введення в храм Пресвятої Богородиці. Будучи зовсім юною, Пречиста Діва Марія прийняла Господа до свого серця, а згодом, прийнявши вістку Архангела Гавриїла, стала Вмістилищем Невмістимого Бога. За прикладом Пресвятої Богородиці ми повинні працювати над своїм духовним вихованням, поглиблюючи його. Сьогодні і ми пізнаємо Бога через молитву, через Святе Письмо, тим самим вводячи Його у своє серце, у своє життя. Про важливість події Введення в храм Пресвятої Богородиці в житті Церкви розповідає сотрудник храму Введення в храм Пресвятої Богородиці Львівської Архиєпархії УГКЦ отець Володимир Дмитрів:

«Подія Введення в храм Пресвятої Богородиці не є євангельською. Про цю величну подію дізнаємося із Протоєвангелії Якова, книги апокрифічної, яка дуже змістовно переповідає життя Богородиці. Чому саме ця подія є настільки важливою в житті Церкви? Чому свято Введення в храм Пресвятої Богородиці є одним із дванадцяти найбільших свят року? Господь Бог вибрав Пречисту Діву Марію, щоби Вона взяла особливу участь в історії спасіння людства. Саме через Пречисту Діву Марію, як знаємо, має прийти сам Спаситель, Сам Господь Бог.

Входячи до Божого дому, Марія неначе безпосередньо вступає у час приготування Себе до цієї особливої зустрічі з Богом. Вона вчиться служити Богу для того, щоби бути гідною, щоби через Неї зміг прийти сам Господь Бог. Тим самим Господь Бог показує, що Богородиця є вибраною, особливою у Божих очах. Пречиста Діва Марія мала можливість увійти у Святая Святих, тобто бути найближче до Божої слави, до Божої присутності. Сьогодні Бог показує, що вона є не тільки Матір’ю Божого Сина, але і Матір’ю всього людства. Своїм прикладом Богородиця «народила» людство до нового життя з Богом».

Підготувала Юліана Лавриш