о. Юрій Цюпка: «Христос хоче, щоб кожна людина Його пізнала, а через Нього — і Бога Отця»

І знову Ісус промовляв до них, кажучи: Я Світло для світу. Хто йде вслід за Мною, не буде ходити у темряві той, але матиме світло життя.

Фарисеї ж Йому відказали: Ти Сам свідчиш про Себе, тим свідоцтво Твоє неправдиве.

Відповів і сказав їм Ісус: Хоч і свідчу про Себе Я Сам, та правдиве свідоцтво Моє, бо Я знаю, звідкіля Я прийшов і куди Я йду. Ви ж не відаєте, відкіля Я приходжу, і куди Я йду» (Ів. 8: 12-14), — такі слова читаємо у сьогоднішньому Євангелії.

Над його змістом розмірковує військовий капелан Гарнізонного храму св. ап. Петра і Павла Львівської Архиєпархії УГКЦ отець Юрій Цюпка:

«Сьогодні у Євангелії ми читаємо про те, як Ісус Христос об’являє себе світові і вже вкотре говорить про Себе: «Я Світло для світу…» (Ів. 8: 12). Ісус повторює це неодноразово, стверджуючи, що Він Світло життя. Крім того, у сьогоднішньому Євангелії Христос підкреслює дуже важливі слова тим, які Його запитували, кажучи: «Я Сам свідчу про Себе Самого, і свідчить про Мене Отець, що послав Він Мене» (Ів. 8: 18).

Все це повчання Ісуса Христа полягає в тому, що Він прийшов, щоб Себе об’явити світові. Христос хоче, щоб кожна людина Його пізнала, а через Нього — і Бога Отця. Кожного разу, коли ми чуємо Боже слово, Господь справді хоче показати те, Яким є Бог.

Для кращого розуміння наведу одну історію.

Ішов батько з сином:

– Який є Бог? — запитав син.

– Ось такий, — відповів батько, вдивляючись далеко в небо, як летить літак.

– Такий маленький, — каже син.

На другий день батько повів сина у аеропорт, і вони стали перед літаком:

– Який є великий той літак, — голосно вигукнув син.

– Наскільки ти близько наблизишся до Бога, таким Він для тебе буде і великим, — впевнено відповів батько.

Господь — це Спаситель нашого життя. Важливо, щоб людина якомога ближче наблизилася до Його світла, перейнялася ним, і жила цим світлом».

 

Підготували Юліана Лавриш, Андрій Мандрика

Фото- із Фейсбук-сторінки о. Юрія Цюпки та мережі Інтернет