Обрано нового голову Конференції римсько-католицьких єпископів України

16-17 березня 2023 року на території Вищої духовної семінарії св. Йосифа РКЦ у Брюховичах відбулося 58 пленарне засідання єпископату РКЦ України. Під час засідання було обрано нового голову Конференції римсько-католицьких єпископів України. Ним став ординарій Луцької дієцезії єпископ Віталій Скомаровський. Про це пише Римсько-католицька церква в Україні. 

Єпископ Віталій Скомаровський до цього виконував обов’язки секретаря Конференції єпископату України. Заступником голови обрано єпископа Віталія Кривицького SDB. Секретар Конференції – єпископ Едвард Кава OFMConv.

Відтак 18 березня у Львівській митрополичій базиліці відбулася Свята Меса з нагоди сотої річниці смерті св. Йосифа Більчевського, пастиря цих теренів. Як інформує Римсько-католицька церква в Україні, участь у Месі взяла Конференція єпископів України разом із новим очільником.

Очолив урочистості єпископ Бєльсько-Живєцької дієцезії Роман Піндель – саме до цієї дієцезії належить місцевість Віламовіце, де народився святий львівський пастир. Єпископ Роман Піндель також земляк св. Йоана Павла ІІ з Вадовіц. Про це у слові на завершення згадав Меси Митрополит Львівський РКЦ Мечислав, висловлюючи подяку як за співслужіння, так і за постійну допомогу для Львівської Архідієцезії, оскільки багато священників з Бєльсько-Живєцької дієцезії служать в Україні. На пам’ять Митрополит подарував гостю медаль з фігурою св. Йосифа Більчевського.

Йосифа Більчевського (26.04.1860 – 20.03.1923) папа Лев ХІІІ призначив Львівським митрополитом у 1901 році; тут він до кінця свого життя у 1923 р. вів пастирське служіння. Зводив нові церкви у львівській митрополії, організовував курси для священників, які бажають займатися соціальною діяльністю, фінансував благодійні організації. Особливу популярністю отримав серед бездомних. Крім цього, займався духовною опікою студентів, організовував народні школи. Під час Першої світової війни архиєпископ створив комітети для допомоги робочим Галичини, які через війну потерпали від голоду. Під час Польсько-української війни спільно з Митрополитом Андреєм (Шептицьким) звертався із закликами проти кровопролиття. Під час облоги Львова польськими військами в 1918 році займався доставкою продуктів харчування до обложеного міста. Відійшов до вічності від злоякісної анемії 20 березня 1923 року і похований на львівському Янівському цвинтарі.

Був проголошений блаженним під час візиту св. Йоана Павла ІІ в Україну у 2001 році, а до рангу святих його підніс папа Бенедикт XVI 23 жовтня 2005 року. У літургійному календарі спомин святого визначений на 20 березня.