Олег Яськів став директором Центру Митрополита Андрея Шептицького УКУ

dsc_0858-1024x604У вересні 2017 року Центр Митрополита Андрея Шептицького гостинно відкриє двері для спільноти УКУ та ширшої громади міста і нашої країни. Центр не просто фізично перебуватиме у найбільш цікавій, з архітектурної точки зору, будівлі університетського містечка УКУ біля Стрийського парку. Він повинен стати ключовим місцем в УКУ для реалізації просвітницької місії Університету, в центрі якої перебуватиме постать і особа Митрополита Андрея Шептицького.

Успішна реалізація цього завдання великою мірою залежатиме від особи директора Центру. Символічно, що з 1 листопада, коли Українська Греко-Католицька Церква і вся галицька громада в особливий спосіб вшановує пам’ять Митрополита Андрея, Центр отримав свого очільника.

Директором Центру Митрополита Андрея Шептицького став Олег Яськів, доктор технічних наук, громадський діяч, знавець і популяризатор музичної культури і кіномистецтва.

Олег Яськів є засновником і керівником першого і найбільшого у Львові Кіноклубу (1997-2016), а також засновником і головним редактором сайту “Простір кіно” (http://prostir-kino.com.ua). Довгі роки він успішно займався науковою роботою у Фізико-механічному інституті Національної академії наук України, а протягом останніх кількох років працював на посаді заступника директора з наукової роботи Інституту. Олег Яськів приносить в Університет і Центр Митрополита Андрея Шептицького особистий приклад безконфліктного і плідного поєднання в одній особі природознавця і гуманітарія, фізика і лірика, цілісної ренесансної людини в наші часи поділів і розривів.

Одним з головних завдань директора Центру Митрополита Андрея Шептицького має стати “євангелізація” у сфері освітнього, наукового, релігійного, культурного, громадського і національного просвітництва. Не менш важливо буде стимулювати в УКУ і поза ним різні дискурси і дискусії про бібліотеку в сучасному світі, про наукову комунікацію, про роль технологій в поширенні знань, тощо. Директор буде скеровувати перетворення бібліотек УКУ в knowledge commons, яка об’єднує різні ресурси, шукає нові можливості для поширення знань, залучає громаду, співпрацює з університетськими підрозділами і підтримує жваву спільноту, яка разом досліджує і навчається.

dsc_0862-684x1024“Центр буде “пропонувати” людині Культуру у різноманітних формах.  Бібліотека стане мостом між гуманітарними та природничими дисциплінами, а також центром “де народжується цікавість”. Зміниться не лише вигляд бібліотеки, але й форма її роботи з читачем. Ми будемо дивитися на простір “очима читача”, особливо молоді. Культурний простір Центру пропонуватиме різноманітні активності у сфері літератури, мистецтва, філософії, кіно і музики. Очікуємо, що оновлена бібліотека стане центром активностей бібліотечної спільноти Львова та України”, – розповідає Олег Яськів.

За його словами, постать Митрополита Андрея буде присутньою у Центрі не лише предметно, але головно через силу його думки: “Діяльність Центру відображатиме основні складові діяльності Митрополита: Освіта, Просвіта, Праця. Освіта – це переважно, завдання бібліотечного простору, Просвіта – культурних майданчиків, Праця – підтримка та акселерація бізнесу”.

За матеріалами: сайт “УКУ”.