Остапове Стрітення: В УКУ презентували фільм про художника Остапа Лозинського

Короткометражний фільм про відомого львівського іконописця вже доступний на ютуб-каналі Українського католицького університету. 

«Це фільм про Остапа Лозинського, геніального художника, іконописця, організатора мистецького життя, колекціонера, який помер на Різдво. Але фільм не лише про нього. Ми знімали цю документальну стрічку в дуже особливий час сороковин, коли померлий вже не з нами, але все ще у нас. Це фільм про людей, які зустрічають у своєму житті смерть близької особи, і про час, який Церква дає на те, щоби розібратися в собі: щоб попрощатись із померлим, і щоб затримати, час для нашого особистого Стрітення»,  ― розповідає  автор кінострічки Петро Дідула. 

Стрічку фільмують у каплиці Стрітення в УКУ, яку розписував і Остап Лозинський. Символічно саме тут автори фільму зустрілись із товаришами художника, які розповіли про його життя.  П’ятнадцятихвилинний фільм можна переглянути на ютуб-каналі УКУ за посиланням

Нагадаємо, відомий львівський художник та іконописець Остап Лозинський помер цього року 6 січня у лікарні від ускладнень коронавірусу. Митець очолював Львівську міську громадську організацію «Асоціація музеїв та галерей», працював викладачем УКУ, куратором всеукраїнських та міжнародних виставкових проєктів.  А також заснував  галерею сучасного сакрального мистецтва Iconart і став співатором розробки концепції декорування Львова традиційними прикрасами ромбів та солом’яними павуками у різвдяний період.