У середу, 2 липня, Папа Римський Лев XIV прийняв на аудієнції членів Синоду Єпископів УГКЦ. Із понтифіком зустрілися і єпископи зі Львова – Митрополит Львівський УГКЦ Ігор (Возьняк) та єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ Володимир (Груца).
Про зустріч інформує медіаресурс Vatican News.
Аудієнція відбулася в в Залі Консисторій Апостольського палацу у Ватикані. У ній взяли участь українські єпископи з різних куточків світу, що зараз перебувають у Римі на засіданні Синоду, разом із Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом.
«Я близький до вас, і через вас я близький до всіх вірних вашої Церкви», – сказав Папа Лев XIV у своєму слові до єпископів. «В нинішніх історичних умовах нелегко говорити про надію вам і людям, довіреним вашій пастирській опіці. Нелегко знайти слова втіхи для сімей, які втратили своїх близьких у цій безглуздій війні. Уявляю, що це важко також і для вас, які щодня контактуєте з людьми, пораненими в серці і тілі. Незважаючи на це, я отримую численні свідчення віри і надії від чоловіків і жінок вашого народу. Це знак Божої сили, яка проявляється серед руїн знищення».
Фото: Vatican News
Святіший Отець запевнив українських єпископів у своїй підтримці, благословляючи їх. «Нас завжди втішає впевненість, що Пресвята Богородиця є з нами, допомагає нам, веде нас до свого Сина, Який є нашим миром», – зазначив понтифік. «Через Її материнське заступництво я молюся, щоб мир якнайшвидше повернувся у вашу батьківщину».
Наприкінці зустрічі Папа Лев XIV зауважив, що йому дуже сподобалася молитва «Отче наш» українською мовою, яку він почув під час зустрічі з українськими паломниками в базиліці Святого Петра минулої суботи. Тому Святіший Отець попросив єпископів ще раз заспівати її.

Як повідомила фейсбук-сторінка Української греко-католицької церкви, на згадку про зустріч єпископи Синоду подарували Папі ікону Архангела Михаїла, покровителя Києва. Ікону написав Роман Кислий. Митець зобразив небесного захисника на фоні впізнаваних київських споруд – Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ та статуї архангела на Майдані Незалежності, а також палаючого будинку – символу руйнувань, спричинених російською агресією.