Отець С. Сус: «Те, що робить місто Львів і громада міста Львова, є гарним прикладом не тільки для всіх нас, але і для всієї України»

img5725-5ec10fdc10d42d9129b073e3aa4379c1Сьогодні у приміщенні Львівської міської ради мер Львова Андрій Садовий вручив сім’ям бійців АТО ордери на квартири у будинку на вул. Під Голоском, 22. Квартири отримали бійці АТО, які мали статус сироти або позбавлені батьківської опіки, бійці, які мають інвалідність І-ІІ групи, та родини загиблих бійців АТО. Загалом квартири отримали 42 людини, яких визначила громадська комісія при Центрі надання допомоги учасникам бойових дій у Львові.

Зі словом до присутніх виступив отець Степан Сус, настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла.

«Півтора року тому ми з вами освячували місце – землю, де мав постати фундамент будинку для родин і воїнів АТО. Напевно, що це був час надії і сподівання. І сьогодні ми спільно разом підводимо підсумок і дякуємо Богу за те, що вдалося зробити.

Я розумію, що можуть бути різні думки, і сьогодні багато можуть спекулювати на темі війни, але, напевно, те, що робить місто Львів і громада міста Львова, є гарним прикладом не тільки для всіх нас, але і для всієї України. Я сподіваюсь, наш випадок, коли громада міста Львова разом з міською владою стоять поруч усіх воїнів і родин військових, має стати прикладом для всіх. І нехай Господь благословляє всіх нас на ті добрі проекти, ті добрі плани, щоби кожен, хто сподівається отримати свій дім, свою хату, також у майбутньому міг це отримати.

Громада кожного міста України має брати приклад від громади міста Львова в тому, щоби забезпечувати житлом наших воїнів, захисників Батьківщини, їхні родини – ті, які втратили на війні когось. І напевно, що військовослужбовці, ті, які сьогодні тримають мирне небо для нас, не мають стояти в черзі за житлом, а навпаки – ми маємо подбати про те, щоб кожна громада міст України дала житло нашим воїнам. Це, напевно, є найменше, чим ми можемо віддячити їм за їхню велику жертву», – сказав отець Степан Сус, настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла.

«Для мене, як для кожного з вас, сьогодні є щасливий і важкий день. Щасливий, тому що наші ангели небесні допомогли отримати нам сьогодні ключі і ордер на житло. Кожен з них мріяв про покращення нашого добробуту і ці бажання здійснилися. Дякуючи Богу, в першу чергу, і дякуючи добрим людям, які до цього долучилися», – сказала Оксана Задорожна, дружина загиблого учасника АТО Задорожного Василя.

Як повідомили в департаменті житлового господарства та інфраструктури ЛМР, квартири поштукатурені, зроблені стяжки підлог, підведені всі мережі та встановлено всі лічильники. Змонтовано вхідні двері, а також змонтовані котли для індивідуального опалення. Ліфти з покращеними характеристиками змонтовані та готові до здачі в експлуатацію. Зараз тривають роботи з благоустрою, які заплановано завершити в травні цього року. Для подальшого обслуговування будинку мешканці повинні створити ОСББ.

Розподілення квартир відбувалось з допомогою жеребкування, виключенням стали квартири на перших поверхах – їх запропонували людям, які мають інвалідність та старшим людям. Всі інші тягнули конверти, в яких вказані номери квартир.

Загальна кількість квартир у будинку – 53. Зараз розподілено 42 квартири, тому чекають на пропозиції громадської комісії, яка є при Центрі допомоги учасникам бойових дій, щоб надати бійцям й інші 11 квартир.

Зазначимо, що будівництво будинку для бійців АТО на вул. Під Голоском розпочалось наприкінці березня 2016 року. Він має 3 під’їзди, 6 поверхів, загалом 53 квартири, всі двокімнатні. Є також 7-й поверх, який призначений для соціальних потреб. Будівництво відбувалось повністю коштом міста.

Додамо, що впродовж 2017 року  1 000 бійців АТО отримали одноразову допомогу у розмірі 100 тис. грн. (в рамках Програми про захист інтересів учасників АТО).

Загалом за 12 місяців 2017 року для соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей – мешканців м. Львова надано різних виплат з міського бюджету на суму понад 107 млн. грн.

Відео: Андрій Андрух

Джерело: сайт ЛМР