P&P Quintet: тепла недільна розмова під храмовим небом

Уже роки  поспіль кожний вірянин, який має нагоду помолитися Богу в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла у недільний вечір, насолоджується акапельним співом талановитих хористів. Вони не лише супроводжують святу Літургію у храмі, а й надихають власним голосом військових, сиріт та ув’язнених. Про історію створення, творчі злети і майбутні плани гурт P&P Quintet поділився з Духовною величчю Львова.

 

Знаємо, що вам недавно виповнилось три роки: розкажіть про історію створення гурту і про кожного учасника зокрема?

Святий Миколай Чудотворець подарував нас Гарнізонному храму. (усміхаються) Оскільки наше перше вечірнє богослужіння відбулось напередодні 19 грудня. Настоятель цієї церкви отець Степан Сус запропонував Володимиру Пуньку, котрий на той час дякував, створити чоловічий колектив, який супроводжував би Божественні літургії та різні церковні події гарним співом. І капелану це вдалось, бо ми зібрались завдяки йому! Усі маємо музичну освіту – закінчили Львівську національну академію імені Миколи Лисенка, і в наш склад входять:

Василь Гнипюк – баритон і керівник;

Володимир Пунько – II тенор;

Михайшло Кушлик – I тенор;

Максим Сальніков – I тенор;

Матвій Мельник – бас;

2

Що означає для вас супроводжувати співом літургію у Гарнізонному храмі?

Кожної неділі та у свята у храмі є кілька богослужінь, куди приходить багато людей, але найбільше вони збираються тоді, коли співаємо ми, щоб помолитись разом з нами. Для кожного артиста головне – публіка, звісно, не можна так казати, бо це молитва. Але нам дуже приємно, що багатьом подобається наш спів, тому ми дуже щасливі співати тут, у такому величному храмі.

Минулого року ви створили свій перший музичний альбом «Дозвольте заколядувати», що надихнуло вас записати СD і чи вдалось поповнити своє надбання ще одним?

Колядки актуальні з року в рік, тому ми вирішили записати саме це: внесли половину авторських, а інші аранжував Володимир Пунько, безсумнівно ми узгодили питання з авторським правом. У той час Матвій Мельник ще тим не займався, але зараз за аранжування відповідає саме він. Поки що не плануємо випускати масштабний альбом, позаяк працюємо над збільшенням репертуару. Однак маємо намір записати кілька синглів. Нещодавно ми зняли відеоколядку «У Вифлеємі новина», її можна переглянути у нас на Facebook-сторінці P&PQuintet.

1

Знаємо, що ви не тільки співаєте у стінах храму, а й відвідуйте військові підрозділи. Як часто ви співаєте для Захисників України?

Гарнізонний храм апостолів Петра і Павла – це центр Капеланства не тільки військового, а й в’язничного, студентського, сирітського. Зазвичай щомісяця ми співаємо для львівського підрозділу, рідше у сиротинцях та у в’язницях. Але й мали можливість поїхати в Одесу і заспівати в порту. Спершу, коли ми прийшли, то відчули, що військові моряки були скептично до нас налаштовані. Можливо через те, що очікували на зірок естради, а не на акапельний колектив. Але, коли ми почали виконувати українські твори і власні обробки, вони неабияк приємно здивувалися.

У програмі «Жива Музика» на радіо Воскресіння ви говорили, що були вперше з  гастролями закордоном. Розкажіть детальніше про цей новий досвід, як вдалось потрапити саме в Чикаго?

Ми мали нагоду поїхати до США завдяки запрошенню Української Католицької Освітньої Фундації, яка є партнером Українського Католицького університету (УКУ). Коли ми супроводжували акапельним співом шлюб, тут у Гарнізоному храмі, директор фундації Джо Соліміні оцінив наш талант і запросив співати на благодійному вечорі від УКУ в Чикаго, де ми вперше презентували наш диск. Для нас це була неабияка честь заспівати в Америці, позаяк на цей концерт кожного року їздить дуже багато відомих українських  зірок. Нещодавно поїхав Павло Табаков. Тому ми почали жартувати, що близько не їздимо, а відразу підкорюємо Америку.

3

Ви досить молодий акапельний гурт, а вже так стрімко розвиваєтесь. Розкажіть про свої майбутні плани: де збираєтесь виступати найближчим часом?

Хочемо надалі розвиватись, плануємо не тільки виконувати духовну музику, а й  класичну, створювати власну. У підтримку реставрації нашого храму у Великий піст готуємось дати ряд благодійних концертів. Маємо намір зняти кліп у Гарнізонному храмі Павла і Петра, але на це все потрібно фінансування. До слова, у нас дуже багато планів щодо нашої творчості, але розказувати не будемо – боїмось що не здійсняться. Але чекаємо усіх охочих послухати наш спів у неділю о 18:00.

Розмовляла: Пауліна Гадач