Папа привітав українських прочан у Ватикані: «Просімо миру для цього мученицького народу!»

26 грудня 2022 року Папа Франциск вкотре побажав миру українцям під час загальної зустрічі із паломниками на площі святого Петра у Ватикані. Про це повідомляє Vatican News.
 
У другий день різдвяних свят Святіший Отець звершив молитву «Ангел Господній» та уділив присутнім своє благословення, а відтак наголосив: «У духовній атмосфері радості й спокою святого Різдва щиро вітаю всіх присутніх і тих, хто слідкує за нами за допомогою засобів суспільної комунікації. Поновлюю мої побажання миру: миру в родинах, миру в парафіяльних і чернечих спільнотах, миру в рухах і асоціаціях, миру для тих народів, які виснажує війна, миру для дорогої та багатостраждальної України. Тут є багато прапорів України! Просімо миру для цього мученицького народу!»
 
Варто зазначити що численні українські паломники прибули до Ватикану в рамках традиційної української прощі, яка відбувається цього дня. Оскільки 26 грудня в Італії – вихідний день, українські громади Апеннінського півострова (ще задовго до загального переходу на григоріанський календар в Апостольському Екзархаті для українців греко-католиків в Італії) запровадили звичай різдвяної прощі  до римських папських базилік у цей день. Найчастіше прочани відвідують базиліку святого Петра, де сьогодні відбулася молитва зі Святішим Отцем. Саме на синьо-жовті прапори українських прочан він і звернув увагу, не втративши нагоди вкотре привітати українців та побажати їм миру.
 
Нагадаємо, темі миру понтифік присвятив свою цьогорічну різдвяну проповідь, в часі благословення Urbi et Orbi у особливий спосіб закликавши пам’ятати в різдвяній молитві про Україну.
 

До святкового паломинцтва ж долучилися не лише українці, що мешкають в Італії, а й прочани зі самої України, зокрема й зі Львова. В рамках поїздки святинями Італії, яку організував Паломницький центр «Рафаїл», українцям вдалося спільно зі святішим Отцем помолитися за мир.

На зображенні може бути: 1 особа, на відкритому повітрі та пам’ятник
Українські паломники у Ватикані 26 грудня 2022 року. Фото з фейсбук-сторінки о. Михайла Городиського