Папа Римський Франциск надає жінкам історичне право голосу на всесвітній зустрічі єпископів

На важливій всесвітній зустрічі єпископів, що відбудеться у жовтні, Папа Римський уперше надасть право голосувати жінкам. Такий крок вітають як перший в історії. Про це інформує BBC.

У середу, 26 квітня, було оголошено нові правила – за ними п’ятеро монахинь одержать право голосу на Синоді, який є папським дорадчим органом. Раніше жінки могли бути присутніми на таких зустрічах лише як спостерігачі.

Такі реформи вже розглядають як значне зрушення для Римо-католицької церкви, в якій протягом століть домінували чоловіки. Зокрема, Американська жіноча конференція ординації, яка виступає за жіноче священство, назвала реформу «суттєвою тріщиною у вітражній стелі». «Роками представники Ватикану та єпископи чинили опір, пересуваючи стійку з кожним Синодом щодо того, чому жінкам заборонено голосувати», — написала група у Twitter. «Негласною причиною завжди був сексизм… Ми сподіваємося, що найближчим часом Синод продовжить розвиватися в повноцінний представницький орган народу Божого».

Порушуючи традицію, Папа Римський Франциск оголосив, що право голосу також буде розширено до 70 обраних членів релігійної громади, які не є священнослужителями – таким чином Синод не буде збором виключно церковної ієрархії.

Папа Римський, який виступав за реформу, сказав, що він сподівається, що половина з них будуть жінки, а також буде наголос на залученні молоді.

«Це важлива зміна, це не революція», — сказав кардинал Жан-Клод Голлеріх, головний організатор Синоду.

Крістофер Лемб, ватиканський кореспондент католицького інформаційного видання The Tablet, сказав програмі BBC World Service Newshour, що зміни були «дуже значущими» та спробою Папи прийняти рішення щодо більш інклюзивного майбутнього Церкви. Він додав, що реформи, які стосуються жінок, відображають «безпрецедентний» діалог щодо питання представництва жінок, який відбувався протягом деякого часу. Але пан Лемб передбачив, що Папа зіткнеться зі «значним опором» деяких частин Церкви щодо цього останнього рішення.