Папа зустрівся з українськими єпископами в рамках формаційних курсів для Архиєреїв у Ватикані

В рамках формаційних курсів у Ватикані, присвячених служінню єпископа в сучасному світі, відбулася зустріч єпископів, хіротонізованих протягом останніх років, зі Святішим Отцем Папою Франциском. Участь у зустрічі взяли і єпископи з України, повідомляє Vatican News.

Тема цьогорічного вишкільного курсу для нововисвячених єпископів – «Звіщати Євангеліє в епоху, що змінюється та після пандемії: служіння єпископа». Під час курсів розглядалися такі питання як значення синодальної Церкви, управління кризовими ситуаціями, боротьба зі зловживаннями, місце Церкви в постмодерному суспільстві після пандемії, адміністрування дієцезії з канонічної точки зору, праця з медіа, святість єпископа та інші.

8 вересня 2022 року після Святої Меси в базиліці Святого Петра у Ватикані, яку очолив кардинал Марк Уелле, учасники першого туру вишкільного курсу мали зустріч з Папою Франциском, що відбувалася у Климентинському залі Апостольського палацу у формі спілкування.  Участь у ній взяли також єпископи з України: Єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ Павло (Гончарук), Єпарх Хмельницький УГКЦ Іван (Кулик), єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ Петро (Лоза), єпископ-помічник Київсько-Житомирської дієцезії РКЦ Олександр (Язловецький) та єпископ Курії Верховного Архиєпископа УГКЦ Степан (Сус). Разом з ними були також Єпарх Мельбурнський УГКЦ Микола (Бичок) та Єпарх Ольштинсько-Ґданський УГКЦ в Польщі Аркадій (Трохановський).

Джерело: Vatican News