Папі Франциску запропонували зустрітись із патріархом Кирилом в Чорногорії

Під час особистої зустрічі з Папою Римським Франциском 10 жовтня прем’єр-міністр Чорногорії Дрітан Абазович запропонував йому свою країну як місце зустрічі з патріархом Московським Кирилом (Гундяєвим).

Про це повідомляє Catholic News Agency.

У розмові з CNA 11 жовтня Дрітан Абазович зазначив, що «ми крихітна та мирна країна без політичних претензій». «У нас немає великої економіки в конкуренції з іншими країнами. Ми православна країна, але нас сповнює дух діалогу. Отже, ми можемо бути країною, де Папа може організовувати важливі зустрічі з іншими світовими релігійними лідерами».

Папа Франциск розмовляє з Дрітаном Абазовичем, прем’єр-міністром Чорногорії, 10 жовтня 2022 р. у Ватикані

Абазович сказав: «Я запросив Папу відвідати Чорногорію і натякнув Папі, що Чорногорія, якщо він з цим погодиться, може бути правильним місцем для спроби організувати зустріч з патріархом Кирилом, Предстоятелем Російської православної церкви, в Чорногорії. Все ж Чорногорія – православна країна».

Читайте також: Митрополит Епіфаній заявив, що Кирил став на бік антихриста

Нагадаємо, що Папа Франциск та патріарх Кирил спілкувалися в режимі відеоконференції 16 березня цього року. А їхня зустріч мала відбутися в Єрусалимі 14 червня, наприкінці поїздки Франциска до Лівану, яку також скасували. Пізніше в інтерв’ю Папа заявив, що зустріч з російським патріархом не на часі.

Ще одним місцем зустрічі Франциска з Кирилом міг стати Казахстан, де у вересні відбувався VII З’їзд лідерів світових і традиційних релігій. Проте Кирил до Казахстану не приїхав.

Читайте також: Папа Франциск мав закриту розмову із російським послом Авдєєвим

В Україні можливу зустріч Папи Франциска з очільником РПЦ не схвалюють, вважаючи, що це буде своєрідною моральною підтримкою російській церкві, яка активно підтримує терористичну війну в Україні.