Парафіями Львова мандруватиме пересувна виставка присвячена митрополиту Андрею

11223909_993240954041040_1825178157060343404_nЗ нагоди візначення 150-ліття з дня народження Митрополита Андрея Шептицького, єпископ Венедикт (Алексійчук) в Прилбичах, рідному селі митрополита, освятив на його честь музей. Головними експонатами новоствореного музею стала експозиція про життя праведного Андрея та блаженного Климентія Шептицьких, яку підготували працівники Інституту історії Церкви (ІІЦ) Українського католицького університету.

Окрім банерів для новоствореного музею, ІІЦ зробив ще дві копії. Одну з них представили під час Урочистої академії з нагоди 150-літнього ювілею Митрополита Андрея у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької. А упродовж наступних двох тижнів виставка експонуватиметься в храмі Вознесіння Господнього на Левандівці (вул. Широка, 81а). Далі ж продовжить мандри іншими храмами та музеями Львова. Також всі охочі, хто бажатиме експонувати вставку в себе, можуть згодом звернутися в ІІЦ і замовити її.

Ідея створення пересувної виставки про Митрополита в ІІЦ виникла ще наприкінці минулого року.

«Розпочинався рік  Андрея Шептицького. Ми хотіли зробити щось для його прослави та популяризації, – розповідає директор Інституту Світлана Гуркіна. – В той час о. Андрій Стадницький займався створенням музею, який потребував наповнення. Таким чином зустрілися бажання і потреба».

У грудні 2014 року розпочалася праця над створенням пересувної виставки, до якої долучився і Національний музей у Львові ім. А.Шептицького. Кінцевий результат – дев’ять банерів, які ІІЦ подарував парафії в с. Прилбичі. Сім банерів робила дизайнер Віра Чепурко, яка й оформила основну концепцію виставки. Остап Лозинський з Національного музею зробив ще два банери.

Наскрізною темою виставки є єдність Церков, “Щоб усі були одно”, ідея, якій Митрополит Андрей присвятив усе своє життя і служіння.

Кожен з банерів розкриває багатогранність життя і служіння Митрополита Андрея. Загалом, представлені такі теми: «Родина Шептицьких», «Архипастир», «Монашество», «Український Мойсей», «Господарник», «Меценат українського мистецтва», «В розсіянні сущі», «Житійний банер про Митрополита Андрея», «Житійний банер про блж. Климентія Шептицького». Два останні банери про життя Митрополита Андрея і його брата Климентія фінансово підтримала Місія Постуляційного Центру беатифікації УГКЦ, а банер «Господарник» оплатила Львівська бізнес-школа.

Додамо, що друга копія створена ІІЦ буде відправлена до Парижу, в єпархію святого Володимира Великого (Eparchie de Saint-Vladimir le Grand), єпископом якої є Президент УКУ владика Борис (Ґудзяк).

Фото: ucu.edu.ua