Переможець виборів зустрівся з православними лідерами українських церков

30 квітня, в день коли ЦВК офіційно оголосила результати президентських виборів, Володимир Зеленський зустрівся з предстоятелем Православної церкви України Епіфанієм. Про це інформує BBC.Ukraine

Згодом стало відомо, що цього ж дня він також зустрівся зі Святійшим Патріархом Філаретом, а також главою УПЦ Онуфрієм.

Усі троє, згідно з повідомленнями, привітали пана Зеленського з обранням на посаду президента.

Володимир Зеленський зустрівся з Главою Помісної Православної Церкви України Епіфанієм у Михайлівському золотоверхому монастирі в Києві.

Під час зустрічі обговорювалися проблеми, які стоять перед українцями, зокрема “багаторічний конфлікт на Донбасі”, повідомила прес-служба Київської Митрополії Української Православної Церкви (ПЦУ).

“Обраний Голова держави та Митрополит Епіфаній були єдині у тому, що Церква має молитись, а держава робити все, аби всі регіони нашої країни жили в мирі і спокої”, – йдеться в повідомленні.

Також глава ПЦУ і переможець виборів обговорили теми боротьби з корупцією та бідністю.

В кінці зустрічі Епіфаній подарував пану Зеленському репринтне видання “Острозької Біблії” – першого повного друкованого тексту Старого і Нового Завіту слов’янською мовою, підготованого в Україні наприкінці XVI століття.

Пам’ятний подарунок подарував Володимиру Зеленському і Святійший Патріарх Православної церкви України Філарет, як повідомляється на офіційній сторінці Команди Зеленського у Facebook.

“Філарет привітав новообраного главу держави з перемогою на виборах та закликав використати дану йому владу для сприяння добру і подолання зла”, – йдеться в повідомленні.

Цього ж дня Володимир Зеленський зустрівся і з главою Української православної церкви (Московського патріархату) Онуфрієм, як повідомивінформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Зустріч відбулася на території митрополичої резиденції у Феофанії.

Митрополит Онуфрій, так само як і глава ПЦУ, привітав пана Зеленського з Великоднем та перемогою на виборах.

“Учасники зустрічі також обговорили ситуацію, яка склалася в релігійній сфері України”, – йдеться в повідомленні.

Джерело: https://www.bbc.com/ukrainian