«Першою жертвою цієї війни є правда», – Блаженніший Святослав до католицьких єпископів Європи

gniezno_dopovid_0Нагадуємо, 6 – 9 жовтня в Князівстві Монако проходила Пленарна асамблея Ради єпископських конференцій Європи. У суботу, 8 жовтня, на черговому робочому засідання глави католицьких єпископатів різних країн Європи заслухали повідомлення про душпастирські виклики Церкви в їхніх спільнотах.

Блаженніший Святослав у своєму слові повідомив своїх співбратів у єпископстві про третій рік страждань українського народу від війни. Глава УГКЦ наголосив на тому, що незважаючи на дипломатичні зусилля та інші заходи міжнародної спільноти, так і не було досягнуто тривалого припинення бойових дій в Україні.

«Окрім анексованого Криму, окуповано сім відсотків території України в українському Донбасі. На сьогодні наша країна налічує більше від двох мільйонів внутрішньо переселених осіб. Мільйони людей були прямо уражені бойовими діями зі сотнями загиблих і зниклих безвісти, тисячами поранених, які потребують довготривалого лікування. Сотні осіб перебувають у полоні на окупованих територіях і сьогодні світова спільнота та Церкви і релігійні організації намагаються допомогти в їх звільненні», – зазначив Предстоятель УГКЦ.

Блаженніший Святослав детально описав ознаки гуманітарної та економічної кризи, яку внаслідок військової агресії переживає Україна. Він розповів, що чверть економіки України було знищено. Внаслідок економічної енергетичної війни проти України, девальвації національної валюти ціни на базові продукти харчування зросли майже на половину і продовжують швидко зростати далі. «За офіційними даними ООН, 78 відсотків населення України живе за межею бідності. Усе це спричиняє нову потужну хвилю еміграції до країн Європи, зокрема виїжджають молоді люди, які шукають можливості допомогти своїм родинам вижити в цих екстремальних умовах», – сказав промовець.

Глава УГКЦ розповів про душпастирське служіння Церкви в сучасних обставинах, зокрема про проповідь Євангелія та соціальне служіння потребуючим. Блаженніший Святослав сердечно подякував єпископським конференціям Європи та всім братам і сестрам у Христі за щедру відповідь на заклик Святішого Отця Франциска провести збірку в усіх католицьких громадах континенту 24 квітня цього року для потреб постраждалих від війни в Україні. Глава УГКЦ повідомив про визначені Апостольською Столицею пріоритети та спосіб проведення гуманітарної акції, започаткованої Святішим Отцем, під назвою «Папа для України». Він подякував Святішому Отцеві за те, що своїм закликом Наступник апостола Петра зруйнував європейську мовчанку та байдужість щодо цієї міжнародної кризи та ще раз привернув увагу до болю України.

Предстоятель Церкви підкреслив, що сьогодні для стражденного народу Україні дуже важливою є міжнародна солідарність та незамовчування правди про війну в нашій країні.

«Першою жертвою цієї війни є правда. Широка кампанія дезінформації та ігнорування правди про цю європейську війну шкодить не лише жертві, а й усім тим, хто своєю мовчанкою чи бездіяльність заохочують агресора», – сказав Блаженніший Святослав.

Джерело: «Католицький Оглядач».