«Під час Екуменічного соціального тижня акцентуватимемо увагу на персональній відповідальності людини» – координатор 7-го ЕСТ Марія Кандиба

IMG_9501Сьогодні у Львівській міській раді відбулася прес-конференція з нагоди відкриття 7-го Екуменічного соціального тижня у Львові «Відповідальність християнина у сучасному суспільстві». Участь у прес-конференції взяли Ігор Тодоров, доктор історичних наук, професор кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Донецького національного університету, Ірина Подоляк, начальник управління культури Львівської міської ради та Марія Кандиба, координатор 7-го Екуменічного соціального тижня. Модерувала прес-конференцію Олеся Барчук, менеджер зі зв’язків з громадськістю ІЕС.

Під час зустрічі Марія Кандиба презентувала програму Форуму та пояснила, чим зумовлене обрання теми заходу: «Цей рік приніс дуже багато змін до нашої країни, і перед нами всіма постало багато викликів. Ми маємо на це відповідно реагувати. Саме тому організатори форуму обрали таку тему як «Відповідальність християнина у сучасному світі». Ми звертаємо зараз увагу на те, що найпершим поштовхом до того аби в нашій країні справді була демократія, є кожна людина. Під час Екуменічного соціального тижня акцентуватимемо увагу на персональній відповідальності людини, адже кожен з нас приносить щось дуже важливе у розвиток країни, і для того нам потрібно об’єднатися»

Ірина Подоляк, начальник управління культури Львівської міської ради, відзначила, що від початку свого існування й до сьогодні Екуменічний соціальний тиждень помітно розвинувся й відмітила, що Львів є великою площадкою для ініціатив, які в Україні дуже часто відбуваються вперше.  «Екуменічний соціальний тиждень є тою площадкою, яка допомагає нам мобілізувати залишки чи виробити нові сили для того, аби разом рухати нашу країну вперед» – зазначила Ірина Подоляк.

На думку Ігоря Тодорова, доповідача 7-го ЕСТ тему «Відповідальність християнина у сучасному світі» варто розглядати ще ширше, як відповідальність узагалі віруючої людини, бо в нашій країні є дуже вагомий сектор ісламу – це не лише кримські татари, це й мусульмани Донеччини». Також Ігор Тодоров додав, що нам потрібно більше заходів, які б об’єднували українців незалежно від їхнього віросповідання: «Усі релігії світу побудовані на любові. Ця любов повинна бути не лише на словах, а зреалізована в практичних діях».

Нагадаємо 7-ий Екуменічний соціальний тиждень (ЕСТ) на тему «Відповідальність християнина у сучасному суспільстві» триватиме у Львові з 29 вересня по 4  жовтня 2014 року. Розпочнеться Форум 29 вересня о 14.00 год. екуменічною молитвою за мир в Україні та продовжиться академічною конференцією з однойменною назвою – «Відповідальність християнина у сучасному суспільстві», яка відбудеться у Львіській обласній раді (вул. Винниченка, 18).

Детальніша програма Екуменічного соціального тижня тут