«Пів тисячоліття з Христом»: у ЛПБА презентували книгу про православну парафію Брюховичів

16 жовтня 2023 році у Львівській православній богословській академії ПЦУ відбулась презентація книжки «Пів тисячоліття з Христом: нарис історії православної парафії смт Брюховичі». Її автор – доцент академії Андрій Цебенко.

Про презентацію інформує фейсбук-сторінка ЛПБА.

На презентацію зібралися викладачі та студенти академії, а автор доєднався онлайн через платформу zoom. Модерував захід ректор ЛПБА прот. Ярослав Ощудляк.

Сам автор, розповідаючи про створення книги, зазначив: «Будь-яка історія для книги починається з рефлексії, це породжує ідеї для створення сюжету, а відтак замальовує в уяві символ того, про що йтиметься у книзі. Тому читач зможе відчитати метафору графічного відтворення на обкладинці, якщо ознайомиться із деталями».

“Пів тисячоліття з Христом”, фото: фейсбук-сторінка ЛПБА

Таким чином, пояснив він, в обкладинці зашифровані основні теми, розкриті у праці – етапи розвитку Брюховицької православної громади від ранньомодерної доби і дотепер, історичні брюховицькі святині, названі на честь Пресвятої Трійці та Пресвятої Богородиці. Детальніше з ними читача ознайомлять фотоілюстрації книги.

Також своїми враженнями з присутніми поділились перший проректор ЛПБА прот. Михайло Сивак та автор післяслова декан богословського факультету ігумен Кипріан Лозинський.