Площа перед Гарнізонним храмом відтепер носитиме назву Площі Ангелів

23 серпня 2023 року, в День Державного Прапора, площу Стефана Яворського в середмісті Львова перейменовано на Площу Ангелів. Таке рішення депутати затвердили на сесії Львівської міської ради. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив директор департаменту «Адміністрація міського голови» Євген Бойко.

Площа перед Гарнізонним храмом святих апостолів Петра і Павла УГКЦ  між вулицями Театральною та Шевською відома від 1774—1795 років як Пляц Дикастеріальний. Протягом історії міста змінювала назву кілька разів; сучасну назву отримала 1992 року на честь уродженця Львівщини, українського церковного діяча, ректора Києво-Могилянської академії, митрополита Рязанського і Муромського, президента Синоду Православної російської церкви Стефана Яворського. Оскільки Гарнізонний храм у останні роки є великим духовним осередком для українських військових та небайдужих львів’ян, нова назва вшановуватиме їхній подвиг. 

«Це символічне місце для кожного львів’янина, це місце прощання, болю, але й місце сили. Нова назва уособлює і небесне воїнство, і українських героїв – всіх, хто є захисниками добра», – наголосив директор департаменту «Адміністрація міського голови», подякував усім, хто підтримав відповідне рішення, і нагадав, що перейменування площі відбулось у межах деколонізацїї.

Пригадаємо, в рамках деколонізації у Львівській міській територіальній громаді протягом минулих років перейменували понад 50 вулиць. Деякі з них тепер носять імена видатних релігійних діячів, зокрема Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира (Гузара) та Патріарха Православної Церкви Димитрія (Яреми). Раніше частину вулиці Хуторівка було названо на честь святого Івана Павла ІІ