Почесний Патріарх Філарет на невизнаному соборі проголосив про відновлення Київського Патріархату

У Києві у Володимирському соборі з ініціативи владики Філарета відбулося зібрання кількох ієрархів, священиків та мирян колишньої УПЦ КП. Учасники назвали цю подію помісним Собором і постановили відновити діяльність Патріархату – інформує видання BBC.Ukraine

“Українська православна церква Київського патріархату, зареєстрована державним органом та продовжує своє існування і діяльність на благо українського народу і Української держави”, – йдеться у постанові собору.

За його словами, владики Філарета зараз в Україні існуватиме три церкви: УПЦ Московського патріархату, ПЦУ на чолі з митрополитом Епіфанієм та УПЦ Київського патріархату.

“Якщо вони (служителі ПЦУ – ред.) захочуть, ми приймемо їх назад”, – заявив Філарет.

На запитання УП, чи вважає він нормальним, що троє архієреїв, які були присутні у Володимирському соборі, скасували рішення про ліквідацію КП перед Об’єднавчим собором 15 грудня, за яке голосували 40 митрополитів, архієпископів та єпископів, Філарет відповів:

“Нормально. Бо сила не в більшості, а в правді. Якби рахували більшість, то правда була б у Московського патріархату, у нього більше єпископів”.

За матеріалами ZAXID.NET BBC.Ukraine Українська правда