Подвійне свято відзначили у Брюховицькому монастирі отців василіан

8 січня 2019 року у Василіанському монастирі в Брюховичах відзначили подвійне свято – храмовий празник, оскільки семінарійний храм посвячений на честь Пречистої Діви Марії, і свято покровителя обителі – святого Йосифа Обручника.

1

Урочисту Архиєрейську Літургію у день храмового свята очолив Єпископ-помічник Львівської архиєпархії Володимир Груца. З ним співслужили Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о. Йоан Школик, ЧСВВ, ректор Василіянського інституту філософсько-богословських студій о. Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ, запрошені ієромонахи та священнослужителі.

Радість свята розділили також численні гості та вірні, які взяли участь у Літургії.

Привітавши присутніх, владика виголосив гомілію, у якій поділився роздумами над святковим фрагментом Євангелія. Він зазначив, що «різдвяний час, на перший погляд, – радісний час, який асоціюється із такими символами як ялинка та шопка, а також супроводжується колядою та дійствами, які ми називаємо вертепами, у яких прославляється новонароджений Христос». Однак, якщо ми поглянемо глибше, то побачимо, що у цій події є багато драматизму. «І хоч ми споруджуємо та оздоблюємо шопки, а також оспівуємо яскиню у колядках та вертепах, однак хто з нас хотів би жити в стайні?» Проте саме в таких умовах відбувається драматизм народження Божого Сина, адже Святу Родину ніхто не прийняв до домівки. Навіть після народження Ісуса на Нього чигає небезпека: Ірод хоче Його вбити, тому Родина змушена втікати до Єгипту.

 «Бачимо, що Христос перейшов велику дорогу драматизму і терпіння для того, щоб бути товаришем нам на нашій дорозі життя», – наголосив єпископ. Ісус Христос є солідарним із нами, Він – Еммануїл, тобто Богом з нами. «Ми у цей різдвяний час повинні дати відповідь на важливе питання: чи дійсно Христос є моїм Богом?» – підсумував Архиєрей.

Після Богослужіння владика Володимир ще раз подякував присутнім за спільну молитву, а також привітав іменинників, закликавши брати приклад з Пресвятої Родини. Відтак о. Пантелеймон Трофімов, подякував єпископу, священнослужителям та вірним, які прибули на свято. Опісля відбулося святкове частування та мистецька програма, яку підготувала молодь.

Джерело: Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://osbm.in.ua