Поляк замінить Франциска? Ватиканіст вказує на кардинала Краєвського

У Ватикані ходять чутки про наступника Папи Франциска. Серед кандидатів – прізвище кардинала Конрада Краєвського. Сам Папа Римський не виключає, що в майбутньому піде з престолу Петра, як і Бенедикт XVI.

Ватиканісти та ЗМІ все частіше повертаються до питання про кандидатів на нового Папу, пише dorzeczy.pl.

Ватиканіст Джон Л. Аллен мол. вважає, що хороші шанси має представник польського духовенства кардинал Конрад Краєвський, якого вже називають «правою рукою» Франциска у справах благодійності. У статті, опублікованій на cruxnow.com, Аллен зазначає, що поляк «зроблений з тієї ж глини», що й нинішній Папа, але водночас через своє походження гарантував би стабільність доктрини Церкви.

Також читайте: Кардинал Краєвський в Україні: «Вперше в житті я не знав, куди втікати…»

«Робін Гуд Папи»

Кардинал Краєвський народився в 1963 році в Лодзі. Він прибув до Ватикану в 1987 році, а в 1995 році здобув ступінь доктора теології в Папському університеті святого Томи Аквінського. У 1999 році Іван Павло II призначив його церемоніймейстером папського дому. Протягом наступних років священнослужитель обслуговував Івана Павла ІІ, Бенедикта XVI та Франциска. У 2018 році він став папським роздавачем милостині, відповідальним за благодійну місію Церкви, а також кардиналом.

Священнослужитель під час пандемії виступав проти закриття церков, наголошуючи, що храми мають бути відкритими для вірян. У 2019 році він заступився за 450 нелегальних орендарів, які зайняли будівлю в центрі Риму. Безхатченків відключили від електропостачання, а кардинал Краєвський, попри загрозу штрафу в тисячі євро, зламав пломби лічильників електроенергії та відновив електропостачання. Після цього випадку преса назвала його «Робін Гудом Папи».

Також читайте: Кардинал Конрад Краєвський у Львові: “Українці, Папа з Вами!”

За останні місяці священнослужитель кілька разів їздив в Україну: «Замість сутани Краєвський працював у бронежилеті та шоломі», — повідомляють ЗМІ. «Чоловіче, у цього кардинала є яйця», — підсумував Аллен.