Працівники і волонтери «Карітасу» Львова здійснили прощу до Заглини

dsc_0419З нагоди початку нового навчального і церковного року працівники і волонтери «Карітасу Львова» здійснили прощу до Марійського центру у с. Заглина Жовківського району на Львівщині. Разом молились на молебні до Пресвятої Богородиці, пили воду з цілющого джерела, насолоджувались неповторними краєвидами, а сміливіші навіть скупались у неймовірно холодній, як на спекотну погоду, воді басейну.

Очолив молебень директор БФ Карітас-Львів УГКЦ», о. Андрій Сенейко, який зазначив, що всі добрі справи потрібно починати з молитви, щоб отримати благословення на добрі починання. Спільна молитва свідчить також про здорову спільноту, вона надихає і відкриває нові горизонти. Молитва допомагає у праці, робить серце більш чутливим і відкритим до людської біди і горя.

Працівники і волонтери подякували Господеві за всі отримані ласки і благодаті у цьому році. Цей рік особливий для «Карітасу» Львова, адже у ньому збіглось кілька ювілеїв. Насамперед, рік, що минає, проголосив Папа Франциск Ювілейним роком Божого Милосердя, а милосердя є фундаментом діяльності «Карітасу». У 2016 році  «Карітас» Львова підсумував 20-ліття свого соціального служіння. Попереду – нові виклики і подальша клопітка праця, спрямована на допомогу найбільш вразливим верствам суспільства.

Заглина – одне із тих благодатних місць на землі, де об’явилась Богородиця. Цей край славився своєю святістю ще у XV –XVIст., коли на теренах сьогоднішнього села Монастирок розташувався чоловічий монастир отців Василіян. За переказами, у XVIIст., Пречиста Діва Марія об’явилась дівчинці-пастушці Марії і відкрила їй цілюще джерело. Згодом воно отримало назву Святе джерело Пречистої Діви Марії, а в народі його називають «Маруся». На свято Положення дорогоцінного пояса Пресвятої Богородиці, 13 вересня, у це відпустове місце численно приїжджають паломники. Біля джерела виліковують численні недуги, а багато оздоровлень зафіксовані.

Сьогодні біля джерела моляться як греко-католики, так і віряни Української Православної Церкви Київського Патріархату. Тут розпочато також будівництво храму на честь блаженного священномученика Василя Величковського УГКЦ.

ДжерелоЛюбомира Бурка,  «прес-служба БФ Карітас-Львів УГКЦ».