«Православна Церква може бути використана… для гібридних атак проти західних країн»

Слід очікувати, що Православна Церква може бути використана на міжнародному рівні для легітимізації війни, а також для поляризації та радикалізації західних суспільств, у яких діє Церква.

Про це у Твіттері написав Державний секретар Канцелярії Прем’єр-міністра Польщі, заступник міністра, координатор спеціальних служб та Уповноважений уряду з безпеки інформаційного простору Республіки Польща Станіслав Жарин.

Згідно зі словами польського високопосадовця, тактика Російської православної церкви за кордоном – «це типовий modus operandi, який використовується для гібридних атак проти західних країн».

Читайте також: УПЦ – троянський кінь Московської патріархії в Європі

«Кирило багато років був функціонером російського режиму; це людина влади з дуже важливою функцією для режиму», – відзначив Станіслав Жарин.

За його словами, дії російського патріарха Кирила Гундяєва «є спробою використовувати релігійні маніпуляції для консолідації суспільства, спробою зобразити російський агресивний імперіалізм як боротьбу добра і зла, спробою сфальшувати образ Росії, подаючи її як прихисток для моральних цінностей».

Читайте також: Реакція: в РПЦ проціджують комара, але ковтають верблюда

«Симптоматично те, що Російська православна церква нещодавно оприлюднила листи патріархів з різних країн, які використовувалися для навіювання, мовляв, православні громади за межами Росії підтримують дії Росії проти України», – написав Станіслав Жарин.

Читайте також: Експертна група: УПЦ залишилася підпорядкованою частиною російської церкви

Релігієзнавець оприлюднив 23 питання щодо автокефалії УПЦ

Примас Польщі навів «нищівні цифри» щодо релігійності польської молоді