Православні духівники Львова спільно з польськими отцями-францисканцями молилися за мир в Україні

DSC_0818Минулого тижня львівське православне духовенство відвідало з екуменічним візитом отців-францисканців у Кальварії Пацлавській (Польща). З благословення Мирополита Львівського і Сокальського Димитрія у зустрічі взяли участь ректор ЛПБА протоієрей Ярослав Ощудляк, проректор Михаїл Сивак та випускник академії ˗ брат Ігор Турик. Делегацію зустріли отці-францисканці – отець-гвардіан Петро та отець-економ Пшемислав.

Під час духовної зустрічі священики Львівської єпархії УПЦ КП відвідали з екскурсією комплекс святині, помолилися біля чудотворної ікони Богородиці Кальварійської, а також обговорили співпрацю між ЛПБА та новінціатом. Також православне духовенство було присутнє на Святій месі, яку відслужили отці-францисканці. У свою чергу отець-ректор Ярослав Ощудляк та отець-проректор Михаїл Сивак відслужили Акафіст до Богородиці Кальварійської. У спільній молитві, до якої також долучилися отці-францисканці, просили в Бога миру для України та порозуміння з сусідніми державами, особливо щодо останніх подій, коли є загострення між радикально налаштованими групами польської молоді та українською громадою.

«Враження від духовного візиту до Кальварії дуже позитивні. Найперше, що відчулося, перебуваючи в монастирі, – це щирість, якою пронизане все навколо. Ця щирість була і у молитві, яка звершувалася перед чудотворною іконою Божої Матері. Хочеться подякувати отцям Кальварського монастиря за теплий і душевний прийом нашої делегації», – розповів журналістам сайту «Духовна велич Львова» отець-проректор Михаїл Сивак.

Православне духовенство обмінялося із братами у Христі пам’ятними подарунками, серед яких богослужбові книги та священичий одяг. Натомість отці-францисканці подарували делегації ікону Богородиці Кальварійської. Ректор ЛПБА, протоієрей Ярослав Ощудляк, подякував о. Петру та о. Пшемиславу за гостинний прийом ізапросив до Львова.

Фото о. Михаїла Сивака та бр. Ігоря Турика