Сьогодні розпочався тиждень молитов за єдність християн

Ecumenism_1З 18 по 25 січня у світі триватиме Тиждень молитов за єдність християн під гаслом “Покликані звіщати великі Господні діла” пор. 1 Пт. 2,9.

Традиційно в цей час вже впродовж ста років християни по всьому світу об’єднуються в молитві за вирішення різноманітних проблем та викликів сучасності.

В наші дні Тиждень молитов за єдність християн відзначається вже в усьому світі: разом моляться католики, православні, протестанти та інші християнські спільноти, щоби, за допомогою сили Святого Духа, прикласти всі свої зусилля і допомогти зробити третє тисячоліття ерою возз`єднання розділеного тіла Христового. Це головна ідея, яка повинна спонукати християн до більш тісного зближення й спільного свідчення: свідчення єдності, свідчення взаємоповаги, свідчення співпраці.

Час проведення Тижня молитов за єдність християн – 18–25 січня – було обрано Всесвітньою радою Церков невипадково. Цей тиждень, за григоріанським календарем, завершується саме в день навернення апостола Павла, що традиційно в Європі відзначається 25 січня. Символіка цього свята дуже яскрава: у цей день по дорозі до Дамаску один із переслідувачів учнів Христа – Павло побачив самого Христа й почув Його голос. Відбулось чудесне навернення цієї людини, яка з часом стала Апостолом Народів, віддана Євангелії й Христу – центру та фундаменту усього.

У Львові Тиждень молитов завершиться у Львівській катедрі екуменічним богослужінням 25 січня у свято Навернення Апостола Павла.

За матеріалами: www.rkc.lviv.ua