Представникові Вселенського Патріарха представили співпрацю Львова і релігійного середовища

27 лютого 2019 року, у рамках візиту Представника Вселенського Патріарха у Києві, архімандрита Михаїла (Аніщенка) до Львова, відбулася зустріч очільників структур Львівської міської ради з архимандритом Михаїлом та учасниками делегації.

IMG_9350

Серед них Митрополит Олександр (Драбинко), архимандрит Маркіан (Каюмов), о. Віктор Мартиненко. Про синергію міста та Церкви розповіли гостям Андрій Москаленко – заступник міського голови з питань розвитку; Галина Слічна – в.о. заступника міського голови з гуманітарних питань; Євген Бойко – в.о. директора департаменту «Адміністрація міського голови»; Лілія Онищенко-Швець – начальник управління охорони історичного середовища.

IMG_9309

Впродовж презентації говорили про напрацьований діалог між Львівською міською радою, зокрема у питаннях відновлення сакральної спадщини за рахунок міського бюджету, соціального служіння, а також участі представників релігійних середовищ у громадському житті. Особливу увагу зосередили на проекті «Духовна велич Львова», який не просто представляє собою роботу веб-ресурсу, але й є пластом ініціатив, що сприяють духовному – міжконфесійному і міжрелігійному життю міста. За словами в.о.директора департаменту «Адміністрація міського голови» Євгена Бойка місто має вже певну випрацьовану систему співпраці світського і духовного середовища, якою Львів готовий поділитися зі всією Україною.

IMG_9371

Натомість запрошене духовенство поділилося перспективою розвитку новоствореної Православної Церкви України. «Завдяки Вселенському Патріарху подолано межу розколу на канонічних і неканонічних. Подолано міжконфесійне протистояння, процес єднання православ’я відбувається поступово і мирно. А це дає певну позитивну перспективу на майбутнє», – зазначив Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко).

IMG_9376IMG_9335IMG_9228IMG_9265IMG_9227IMG_9150IMG_9145

Підготувала Юліана Лавриш

Фото Роман Балук