Предстоятель ПЦУ в День Європи: за європейську Україну ми платимо високу ціну, але дар волі безцінний

«Українці були, є і будуть європейцями. Саме такий шлях ми обрали багато віків тому, саме його наш народ відстоював на Майдані під час трьох революцій, і саме його ми зараз виборюємо, виганяючи з рідної землі жорстокого агресора й окупанта. За це право мати свою незалежну, єдину, демократичну, європейську Україну ми платимо дуже високу ціну. Але дар свободи і волі безцінний», – написав на своїй фейсбук-сторінці Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній 9 травня 2023 року, у День Європи.
 
Митрополит зазначив: святкування у цей день Дня Європи на ще один крок віддаляє Україну від полону тоталітарної та агресивної імперії і об’єднує її із родиною вільних європейських народів.
 
«Ми щиро вдячні країнам Європи та іншим нашим союзникам, які допомагають нам сьогодні боротися зі злом, які визнають нашу національну ідентичність, допомагають боронити нашу свободу, незалежність і поділяють наші прагнення бути вільним, дружнім і мирним народом. Вірю, що всі разом, спільними зусиллями, ми зможемо присікти зло рашизму, зупинити його хворобливе поширення і врятувати правдиві європейські цінності, коріння яких – у Євангелії», – наголосив Предстоятель ПЦУ.
 

День Європи — свято, що відзначається 9 травня в Україні, Європейському Союзі та інших країнах на відзначення миру та єдності на європейському континенті. Раніше, на європейському рівні, День Європи відзначався 5 травня, але тепер ця дата залишилася лише щорічною згадкою про заснування Ради Європи.

В Україні з 2003 року свято відзначали у третю суботу травня. 12 квітня 2022 року Світовий конгрес українських молодіжних організацій та іспанська ГО Інститут 9 Травня звернулися до Президента України з пропозицією перенести відзначення Дня Європи в Україні на 9 травня. 18 квітня 2022 року, у Верховній Раді України був зареєстрований проєкт закону, згідно з яким Президенту України рекомендується внести зміни до відповідного указу для відзначення Дня Європи щороку 9 травня — одночасно з державами Європейського Союзу, переносячи при цьому вихідний Дня перемоги на 8 травня, залишаючи 9 травня звичайним робочим днем. 8 травня 2023 року Указом Президента України «Про День Європи» встановлено відзначати День Європи спільно з державами Європейського Союзу — 9 травня.