Предстоятелі УГКЦ та ПЦУ висловилися за поглиблення співпраці між Церквами

Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав переконаний, що сьогодні з’явилася нова нагода для діалогу УГКЦ з Православною Церквою України. Тим часом, Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, який був учасником презентації книги “Діялог лікує рани”, висловився за поглиблення співпраці з УГКЦ. Про це інформує Департамент інформації УГКЦ.

1

«Ми не говоримо про об’єднання Церков в єдину структуру, як це сталося на Об’єднавчому Соборі українського православ’я. Ми говоримо про єднання в ім’я спільного блага, спадщини, єдиної європейської, незалежної, соборної держави», – сказав Патріарх Святослав.

Глава УГКЦ відзначив, що для цього потрібно разом розробити дорожню карту й накреслити конкретні кроки.

«Разом ми маємо можливість показати світовому християнству, що екуменічний діалог між УГКЦ і ПЦУ можливий. Адже сьогодні він відсутній в Україні. Проводяться тільки особисті зустрічі, спілкування в різних форматах. Тому розпочати його – це виклик і, можливо, перший крок у нашій дорожній карті», – підкреслив Предстоятель.

Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, який був учасником презентації, висловився за поглиблення співпраці з УГКЦ.

«Ми розпочинаємо перші кроки нашої співпраці, хоча до цього часу у нас також була співпраця. В майбутньому ми також будемо продовжувати наш діалог, співпрацю, ми ж християни, повинні разом творити добро. Ми хочемо розпочати добру плідну співпрацю між Православною та Українською Греко-Католицькою Церквою, яка раніше існувала, але ми хочемо її поглибити, щоб разом спільно в подальшому співпрацювати», – зазначив Предстоятель ПЦУ.

Він запросив Главу УГКЦ на свою інтронізацію, яка відбудеться 3 лютого.

Джерело: news.ugcc.ua