Предстоятелям УПЦ КП та УАПЦ пропонують невідкладно скликати об’єднавчий собор

11424659_705859806208560_8914441754288414414_oСьогодні, 8 червня 2015 року, у приміщенні залу засідань Київської православної богословської академії на території Михайлівського Золотоверхого монастиря відбулося спільне засідання Комісій з обох сторін для ведення діалогу між Українською Православною Церквою Київського Патріархату і Українською Автокефальною Православною Церквою.

Зустріч тривала понад 4 години. Були вкотре задекларовані чіткі наміри сторін щодо побудови Помісної Церкви, повідомив на своїй фейсбук-сторінці прес-секретар Львівсько-Сокальської єпархії УПЦ КП Лука Карп’юк.

За підсумками тривалих обговорень було прийняте основне рішення – Предстоятелю УАПЦ та її Архієрейському Собору і Предстоятелю УПЦ КП і її Священному Синоду запропоновано невідкладно скликати Об’єднавчий Собор для остаточного і закріпленого статутними нормами та канонічним правом об’єднання УАПЦ і УПЦ КП в єдину Помісну Церкву.

Підписанти:

З боку УАПЦ: митрополит Галицький Андрій, архиєпископ Тернопільський Мстислав, протоієреї Микола Кавчак, Євген Шувар, Георгій Кушнірюк.

З боку УПЦ КП: митрополит Львівський Димитрій, архиєпископ Чернігівський Євстратій, протоієреї Олександр Трофимлюк, Олексій Головацький, Михайло Лесюк.

Присутні спостерігачі від Константинопольського Патріархату: єпископ УПЦ в Канаді Іларіон, єпископ УПЦ в США Даниїл.