Прем’єр-міністр України зустрівся зі Святішим Отцем

У четвер, 27 квітня 2023 року, у Ватикані відбулася зустріч Папи Франциска із прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем. Під час візиту обговорювалися питання, пов’язані з війною в Україні, відновленням миру та діяльністю Церков у країні. Про це повідомляє Vatican News.

Прем’єр-міністр став першим найвищим українським урядовцем, який відвідав Папу від початку повномасштабної війни в Україні

Як інформує пресслужба Святого Престолу, розмова Глави українського уряду зі Святішим Отцем тривала приблизно 30 хвилин, після чого відбулося представлення делегації та обмін подарунками.

Папа Франциск подарував бронзове лиття, що зображує квітку, яка проростає, з написом: «Мир – це делікатна квітка», а також спеціальні видання Послання на цьогорічний Всесвітній день миру, Документ про загальнолюдське братерство, фотоальбом про молитву за світ, уражений пандемією, що відбулася 27 березня 2020 року, та примірник книги «Енцикліка про мир в Україні». До цієї книги увійшли всі висловлювання Святішого Отця, що стосуються війни, які прозвучали протягом перших дев’яти місяців після широкомасштабного російського вторгнення.

Денис Шмигаль подарував понтифіку репродукцію відомого «Бородянського півника», декоративного виробу Васильківського майолікового заводу, що став символом незламності українського народу, прикрашеного колосками з України, та фотоальбом про війну, що триває в Україні, й опір українського народу.

Відтак прем’єр-міністр України зустрівся з Державним Секретарем Святого Престолу кардиналом П’єтро Пароліном, якого супроводив архиєпископ Пол Річард Ґаллаґер, Секретар у справах стосунків з державами і міжнародними організаціями. Під час зустрічі розглянули різні питання, пов’язані з війною в Україні, присвятивши особливу увагу гуманітарному аспектові та зусиллям на відновлення миру. В тому ж контексті обговорили і питання, що стосуються життя та діяльності Церков у країні.