Простір жіночого розвитку: як проєкт “WOWoman. Потенціал в тобі” змінив життя учасниць

Навчання на програмі “WOWoman. Потенціал в тобі” набирає обертів. 29 учасниць вже пройшли 3 модулі, говорили про комунікацію та підхід до людей, які оточують, про фінансову грамотність та пошук свого покликання. Попереду на жінок з цілої України очікують нові блоки, зокрема про особисту реалізацію та праця над власним проєктом.

Окрім спільних цілей на проєкті деяких жінок об’єднує і сімейне покликання, адже деякі з учасниць є дружинами священнослужителів. Марія своїм прикладом розвінчує міф про статус їмості, адже зараз вона – успішна бізнес-вумен, однак її робота не заважає сімейним стосункам, бо відчуває підтримку свого чоловіка.

“Я не йду позаду свого чоловіка, а рушаю з ним пліч-о-пліч, як рівні партнери. Він неабияк підтримує мене. А моїм головним проєктом для реалізації, над яким я працюю, – це особисте я. Тому я на програмі «WOWoman. Потенціал в тобі»  для того, щоб зрозуміти себе у контексті особистісного розвитку, власних бажань та вибору. Тут я зрозуміла, наскільки я багато втратила, неправильно організовуючи власний час. Навчилась вчасно говорити «ні», не дозволяти іншим маніпулювати собою.  Та водночас я працюю над іншими ідеями – зокрема облаштуванням простору для розвитку дітей у нашому селищі, яке поступово втілюється в реальність” – ділиться жінка.

Ще одна учасниця навчальної програми “WOWoman. Потенціал в тобі” – Лілія Скоробогата. Жінка дізналася про проєкт від свого чоловіка-священника, який і став ініціатором її участі.

“Я беру участь в цьому проєкті найперше тому, що це моя особиста ініціатива в плані особистого розвитку, як професіонала в своїй справі (ред.- лікаря), а також як жінки, мати та дружини. Однак те, що я тут все ж заслуга чоловіка – адже поки я на проєкті, він зараз порається з домашніми справами і тимчасово приміряв на себе роль мами. Тут я вчуся працювати в команді, довіряти іншим, ставити фінансові цілі, планувати свій час, і, нарешті, зрозуміти себе, свої емоції, впливати на свій настрій та усвідомлювати свої почуття. Все це для того щоб покращити свій емоційний інтелект, вміння комунікувати та впевнено йти до своєї мрії. ”, – зізнається учасниця.

У проєкті “WOWoman. Потенціал в тобі” беруть участь 29 жінок з різних куточків України. Альона Бакай приїхала до Львова з Вінниці. У рідному місті жінка займається ювелірним бізнесом.  Як зізнається, здобуті навички вже застосовує на практиці і переконує – надихають її на нові звершення саме жінки.

“Я підтримую розвиток власної особистості, адже вчитись потрібно упродовж цілого життя. Якщо порівнювати мене з першим днем програми і зараз, то я дійсно змінилась. А головне – до мене повернулась життєрадісність. Тут всі дівчата щирі та відкриті, кожен ділиться своєю жіночою енергією, яку ти черпаєш і надихаєшся. Завдяки тому, що тут ми опинилися зі спільними цінностями і  спільними баченням – це сприяє нашій злагодженій роботі” , – Альона Бакай.

Після тренінгу учасницям влаштували тематичну вечірку з нагоди передноворічних свят, під час якої обмінювалися подарунками. Адже наступна зустріч на жінок в межах програми “WOWoman. Потенціал в тобі” відбудеться вже у новому році. Попереду їх очікує ще три модулі, праця з менторами  та головне завдання – реалізація особистого проєкту.

“В кінці програми учасниці розроблятимуть власні проєкти. Для виконання цього завдання вони вивчатимуть дизайн мислення та проєктний менеджмент. Окрім навчальних годин, кожна жінка ще й працює з особистою менторкою, духівником, психологом та іншими експертами, які допомагають їм із тими запитами, які мають учасниці”, – говорить координаторка проєкту “WOWoman. Потенціал в тобі” Каріна Михайляк.

Як зізнається Каріна, зараз вона бачить наскільки змінились учасниці від початку запуску проєкту. Кожна з них прагне розвиватись й успішно крокує до поставлених цілей.

“Дівчата змінюються, і це помітно. На перших зустрічах всі були ще закриті, але ми бачили їхні прагнення до пошуку власного потенціалу та змін.  Щоразу вони діляться своїми враженнями та говорять, як практично  застосовують ті навички, що здобули в проєкті. А це означає, що програма досягає тих цілей, задля яких його створили”, – додає координаторка програми.

Завершити навчання програми “WOWoman. Потенціал в тобі” планують вже навесні. Учасниць очікує випускний вечір, зустріч з усіма експертами та підсумок цілого курсу. А найкращі учениці отримають фінансову підтримку на реалізацію своїх проєктів та поїздку до Італії, якщо цьому не завадять карантинні обмеження.  Та на цьому програма для жінок не закінчиться. Усі учасниці стануть членами клубу “Woman to woman” і долучаться до ініціатив для розвитку жінок в суспільстві.

Підготувала: Наталя Стареправо