прот. Миколай Гелетюк: «У Різдвяну ніч всі ми стаємо дітьми Божими»

«Бог бо так полюбив світ, що Сина свого Єдинородного дав, щоб кожен, хто вірує в нього, не загинув, а жив життям вічним», – саме ці слова із Святого Писання звершуються у Різдвяну ніч. Син Божий приймає людську плоть, Він приходить у цей світ, щоби віднайти і спасти те, що загинуло. Безмежна Божа любов проявляється в тому, що Бог приймає людське тіло. І хоча ця подія відбулася один раз, але вона несе у собі вічність. Бо кожного року, коли ми збираємося у дні Різдвяних свят, ми розуміємо цю містерію народження і приходу у світ Сина Божого. Це стосується кожного християнина, це стосується кожного, хто вірує. У Євангелії читаємо про те, що всім, хто вірує в Нього, дано владу дітьми Божими стати. У Різдвяну ніч всі ми стаємо дітьми Божими.

І, власне, перебуваючи у такому духовно-різдвяному піднесенні, ділимося цією радістю з усіма вами, парафіянами нашого храму. Ділимося цією радістю з всіма тими, хто сьогодні охороняє цілісність і незалежність нашої держави, з воїнами України. А також – з нашими емігрантами, з заробітчанами, які перебувають на чужині. Також сьогодні хочемо дарувати радість тим, хто прикутий до ліжка, хто хворіє чи страждає, хто засмучений чи самотній. Нехай ваш смуток обернеться в радість. Хай прихід Христа у цей світ наповнює ваше серце миром, любов’ю і благодаттю Божою. Хай ці Різдвяні колядки сповнюють радістю вашу оселю, ваші сім’ї, ваші родини.

прот. Миколай Гелетюк, настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці Івано-Франківської єпархії ПЦУ (с. Коршів), доктор філософії у галузі богослов’я