«Приходити і дивитися один одному у вічі»: у Львові втретє відбувся Молитовний сніданок

3 листопада 2023 року у Львові відбувся Молитовний сніданок — починаючи з 2019 року, вже втретє. На спільну молитву за українське військо та перемогу в стінах Українського католицького університету зібралося духовенство, військові, освітяни, медики, волонтери, соціальні працівники, представники обласної та міської влади.

Про це інформує Львівська міська рада.

До Молитовного сніданку долучився також голова оргкомітету Президентського Молитовного сніданку у США Даґ Бьорлі. Він організовує такі сніданки вже понад 40 років.

«У цій боротьбі ми підтримуємо вас. Я маю велику честь приїздити в Україну останні 58 років, це другий дім для мене. Тому я дуже радий бути тут зараз», — сказав Даґ Бьорлі.

Зі свого боку міський голова Львова Андрій Садовий відзначив, що, покладаючи «всі наші надії на наших військових, ми молимося Господу і просимо здоров’я і сили». «Я би хотів, щоби кожен з тут присутніх розумів свою відповідальність за сім’ю, колектив, за місто і країну – бо від кожного з нас це залежить. Я би просив нас всіх подякувати один одному за цю можливість бути в цю коротку мить разом, подивитися один одному в очі, це так залежить – мати оцю єдність».

Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Димитрій переконаний, що подібні молитовні сніданки «об’єднують усіх людей доброї волі». «Тому дуже важливо проводити їх, особливо у наш час, коли ми переживаємо війну, коли ми об’єднуємося навколо однієї ідеї – перемогти ворога. Ми повинні приходити і дивитися один одному у вічі, щоби серед нас було багато доброти. А джерелом  цієї доброти і любові є Ісус Христос», — сказав він.

Ініціатором проведення Молитовних сніданків у Львові є депутат Львівської міської ради та пастор однієї з львівських протестантських громад Дмитро Колесник. Він відзначив важливість молитви особливо в час війни. «Святе Письмо каже нам історію про те, як Божий народ воював і Господь був на його боці. Був лідер, який провадив народ у цій війні, і був ще один лідер – Мойсей, він виходив на гору і під час битви стояв і піднімав свої руки до неба – і народ перемагав. Коли ж він опускав свої руки – народ програвав. І так у молитві Божий народ переміг», — сказав він.

Нагадаємо, вперше Молитовний сніданок у Львові відбувся у 2019 році. Тоді його організували з ініціативи Ради Церков міста та з нагоди Року сім’ї. Перший у світі Молитовний сніданок організували у 1953 році в Америці.

Фото: Роман Балук