Письменник, який відвідував Літургію щодня. 130 років тому, народився Дж. Р.Р. Толкін

3 січня 1892 року народився відомий письменник, професор Оксфордського університету, батько сучасної фентезі-літератури, автор усім відомої книги “Володар перснів” Джон Рональд Руел Толкін. Однак, не всі знають, що фантаст зі світовим іменем, був активним християнином і щодня долучався до Божественної Літургії, та ще й заохочував до цього своїх рідних.

Дж. Р. Р. Толкін пережив деякі найтемніші періоди в історії людства. Він воював у Першій світовій війні, пережив пандемію іспанського грипу, пережив Велику депресію та став свідком жахів Другої світової війни.

Серед усього цього Толкін взяв за звичку відвідувати щоденну Літургію. Про це інформує сайт “ДивенСвіт”.

Його типовий розпорядок дня розпочинався рано на світанку, поїздкою на Літургію до католицького храму св. Алоїзія о 7:30 разом зі своїми синами Майклом та Крістофером. Після цього вони їхали на велосипеді додому, щоб поїсти сніданок, який приготувала для них дружина Едіт.

Коли його син Майкл мав особисті труднощі, Толкін закликав його звернутися до Євхаристії, розповідаючи сину, як Євхаристія підтримувала його віру в темні часи.

Із темряви мого життя, настільки розчарованого, я пропоную тобі одну велику річ, яку треба любити на землі: Пресвяте Таїнство… В ньому ти знайдеш романтику, славу, честь, вірність та справжній шлях усіх твоїх любовей на землі.

The Philosophy of Tolkien: The Worldview Behind The Lord of the Rings, p. 219.

В окремому листі до Майкла він знову повторив цей факт і розповів, як щоденна Літургія була невід’ємною частиною його віри.

Єдиним ліками від ослаблення зомлілої віри є Причастя. Незважаючи на те, що воно завжди є досконалим, повним і непорушним, Пресвяте Таїнство не діє повністю раз і назавжди в будь-кому з нас. Як і акт Віри, воно повинно бути безперервним і зростати за допомогою вправляння. Частота має найбільший ефект. Сім разів на тиждень є більш живильними, ніж сім разів з інтервалом [у більший час].

Толкієн і надалі є одним із найпопулярніших авторів усіх часів, і більша частина його творчого шляху була зумовлена його інтимними стосунками з Ісусом Христом, присутнім під видами хліба та вина у Євхаристії.

Серед темряви Толкін побачив світло Сина, і це дало йому надію, яка буде тривати.

Автор: Philip Kosloski
Джерело: Aleteia
Переклад з англійської: Максим Гонтар

Джерело: ДивенСвіт