Реставратори Гарнізонного храму поділилися деталями відновлення центрального вівтаря

Реставрація та порятунок Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла УГКЦ у Львові триває. Сьогодні реставраційна команда представила нові відкриття при відновленні святині. Про це повідомив настоятель Гарнізонного храму о. Тарас Михальчук.
 
15 грудня 2022 року відбулась реставраційна рада, під час якої керівник міжнародної реставраційної групи Павел Болінський, доктор Академії Образотворчих Мистецтв імені Яна Матейки у Кракові, презентував нові відкриття під час реставрації святилища Гарнізонного храму та особливості відновлювального процесу.
 
«Вдалось віднайти історичні записи та дати попередніх реставраційних робіт, також підтвердилось те, що усі скульптури у святилищі на початку XVIII століття були покриті золотом. Щиро дякуємо українсько-польській команді реставраторів. Дякуємо парафіянам Гарнізонного храму. Окремо дякуємо польському інституту “Polonika” за багатолітню підтримку реставраційних проектів. Дякуємо Захисникам України за можливість тримати культурний фронт!» – зазначив о. Тарас Михальчук.
 
Нагадаємо, реставрація Гарнізонного храму триває вже 7 років. 2015 року розпочався  перший етап реставрації фресок 1740 р. авторства Франциска Екштайна на склепінні центральної нави Гарнізонного храму, а в 2018 році – другий етап реставрації, що завершився 10 листопада 2021 року. 2 грудня 2021 року відновлені фрески було урочисто відкрито. Це найбільший міжнародний реставраційний проєкт України, який здійснювали впродовж семи років 20 українських та польських реставраторів під керівництвом доктора Павла Болінського. Для відновлення зображень використовували сучасні технології та засоби, що роблять цей проєкт унікальним досвідом для реставраторів. 
 
У серпні цього року реставратори розпочали працю над відновленням центрального вівтаря. Під час роботи виявлено цікаві особливості, зокрема те, що скульптури вівтарної частини храму були покриті золотом.
 
 
Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла, також відомий у Львові як костел Єзуїтів — чинний храм УГКЦ у Львові. Збудований у стилі раннього бароко на початку XVII ст. за взірцем римської святині Іль-Джезу (Il Gesù) та є однією з найбільших культових споруд Львова. Гарнізонним храмом опікуються капелани Центру Військового Капеланства Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ. У храмі реалізовуються різні душпастирські програми, які відповідають потребам часу і віруючих, як також військовослужбовців, студентів та потребуючих дітей.