“Роздуми земного про небесне”: священник ПЦУ Артемій Бабленюк презентував у Львові свою нову книгу

Вчора, 12 жовтня 2021 року, клірик Свято-Покровського кафедрального собору ПЦУ, священник Артемій Бабленюк презентував свою нову книгу “Роздуми земного про небесне або Православ’я, про яке ми можливо не чули”. Презентація відбулася у стінах Львівської православної богословської академії. 

Долучилися до заходу Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Владика Димитрій, ректор Львівської православної богословської академії митрофорний протоієрей Ярослав Ощудляк, проректор ЛПБА, ключар Свято-Покровського кафедрального собору протоієрей Михайло Сивак, декан богословського факультету Львівської православної богословської академії, благочинний академічного храму Іоана Золотоустого ієрм. Кипріан (Лозинський), настоятель храму на честь ікони Пресвятої Богородиці Всецариці ПЦУ о. Володимир Бачинський, інші представники духовенства, студенти ЛПБА.

Священник Артемій Бабленюк присятив свою книгу дружині Олені з якою вони виховують троє дітей. Видати книгу вдалося зокрема завдяки сприянню Центру “Лібертас”,  а саме програмі “Діалог”.

“Книжка народжувалася роками. Одна частина виникла у час  академічного служіння у Києві, інша частина – це спілкування священнослужителя з пасомими. Чому виникло бажання це систематизувати, зібрати? Мене надихнули зустрічі з молоддю на Львівських братських студіях, де ми спілкуємося про злободенні питання духовного життя, а також розмови з молодими парами, які прагнуть взяти Таїнство шлюбу, але християнське життя бачать лише в обрядах. У цій книзі особливо стараюся підкреслити питання над якими християнин повинен замислитися. Для мене завжди є розуміння Церкви як лікарні.  І у цих роздумах прагну показати, що людина, живучи у Церкві, має прагнути лікувати душу від гріха, зокрема через Таїнство Євхаристії, через яке людина досягає обоження, спасіння”. – підкреслив протоієрей.

Митрополит Димитрій вже мав нагоду переглянути книгу:

“Прагну похвалити отця Артемія, що він це робить. Бо видавнича, просвітницька справа у Православній Церкві України тільки започатковується. Ми не видаємо дуже багато книг.Хтось взагалі до видавництва паперової книги ставиться скептично, бо у більшості людей є смартфон, де через Інтернет можна знайти фактично будь-яку книгу. Бажаю отцю Артемію не зупинятися, а цю бібліотеку творити для широкого кола читачів”, – зазначив Митрополит.

Проректор  протоієрей Михайло Сивак наголосив,що презентація книги – це особлива подія, адже це плід певних роздумів і життєвого досвіду. Саме отець Михайло написав передмову до цього видання.

“У ХХІ столітті диявол по-іншому діє. Ніби Церкву ніхто фізично не знищує, принаймні в Україні, єресі Церкву не поглинають. Але відбувається байдужість людей до Слова Божого. Щоб переконатися у певній антипатії до Церкви, можна прочитати якусь новину у соцмережах, дотичну до церковної тематики. Може бути новина, 200 коментарів до неї і 90% будуть у негативному ключі написані. Тому зараз є час відступлення від Христа. Час охолодження у вірі. І перед Церквою стоять нові виклики. Треба звершувати нову євангелізацію суспільства, знову свідчити про Христа, власним прикладом, бути світлом для світу. І ця книга є спробою відповідати на актуальні питання сьогодення модерною мовою”.

Отець-ректор Львівської православної богословської академії о. Ярослав наголосив:

“Хотів би подякувати отцю Артемію Бабленюку, що він спромігся написати вже третю книжку. Свою книгу отець Артемій присвятив своїй дружині. Це потрібно вміти бути вдячним. Також сильною є назва книги “Роздуми земного про небесне”. Треба частіше роздумувати про горнє, а не про земне, тоді буде спасіння для кожного з нас. Також глибоким є змістове наповнення книги”.

Привітав колегу і декан богословського факультету ЛПБА ієромонах Кипріан.

Після презентації відбулася автограф-сесія.