Рождається чи Народився. Пояснення різдвяного вітання від владики Степана Суса

Чи варто взагалі зосереджуватися, як правильно говорити на Різдво: “Христос рождається” чи “Христос народився”.

Як правильно вітатися на Різдво: «Христос рождається» чи «Христос народився», – дискусія, що триває роками.

Роз’яснення для NTA дав владика, куріальний єпископ Києво-Галицького Верховного Архиєпископа УГКЦ Степан Сус. Про це інформує сайт “Про Львів”.

«З ПЕРСПЕКТИВИ НАШОГО ЧАСУ МИ МАЛИ БИ КАЗАТИ, ЩО  “ХРИСТОС НАРОДИВСЯ”, БО ПОДІЯ ВІДБУЛАСЯ В МИНУЛОМУ. АЛЕ ЦЕ СВЯТО МАЄ КОРІННЯ У ВІЧНОСТІ, ЩО БОГ ЗАВЖДИ Є, В НЬОГО НЕМАЄ МИНУЛОГО  ЧИ МАЙБУТНЬОГО ЧАСУ –  ВІН ЗАВЖДИ ТЕПЕРІШНІЙ. І ТОМУ “ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ” – ЦЕ ТЕЖ ПРАВИЛЬНЕ ПРИВІТАННЯ», – ПОЯСНИВ ЄПИСКОП.

Окремо владика наголосив на тому, що загалом не варто зосереджуватися на тому, як вітатися: обидві версії є правильними і суттєвої різниці вони не мають. Відтак сенсу дискувати чи ділитися через це взагалі нема.

«У СВЯТІ НЕ ВАЖЛИВІ ФОРМАТИ ЧИ ДЕКОРАЦІЇ, АЛЕ ВАЖЛИВИЙ ЗМІСТ», – ЗАЗНАЧИВ ВІН.

Він пояснив, що народження Ісуса, Різдво – це прихід Христоса «у будні нашого життя для того, щоби дати нам надію, підсилити наші сподівання і навчити нас любити».

«Не любов’ю соцмереж, не білбордами чи рекламними щитами, а любов’ю, яка готова терпіти, розуміти, прощати і приймати. Христос прийшов саме для цього і саме для цього ми святкуємо кожного року Різдво. Кожного року ми маємо себе запитати, а якою є моя любов? Якою любов’ю живе моє серце? Це є змістом нашого свята – навчитися любити так, як полюбив нас Господь», – пояснив владика Степан Сус.

Як вітаються в Україні

Зазначимо, що традиційним щоденним вітанням християн в Україні є «Слава Ісусу Христу!». Втім у період різдвяних свят – від 7 січня до 14 лютого – воно замінюється на «Христос народився!» чи «Христом рождається». Відповідають на нього: «Славімо його!».

Також традиційне вітання змінюється на час Великодня, коли віряни вітаються одне з одним словами: «Христос воскрес!» – «Воістину воскрес!».

Окрім того, на Водохрещу популярним є вітання: «Христос хрещається!» – «У ріці Йордані (Йордань)!».

Джерело: https://prolviv.com/