Римо-католицька спільнота Львова відзначила День усіх святих

max-201711012259397731 листопада 2017 року, в урочистість Всіх Святих, Архиєпископ РКЦ Мечислав Мокшицький очолив св. Месу на польському військовому меморіалі на Личаківському цвинтарі у Львові. Там численно зібралися місцеві поляки, а також прийшли українці та приїхали паломники з Польщі, котрих привітав Митрополит. Зокрема присутніх Заступника міністра закордонних справ РП Яна Дєдзічака і Генерального консула РП у Львові Рафала Вольського.

У проповіді Архиєпископ мовив, що цього дня прийнято відвідувати могили близьких та в задумі й смутку згадувати померлих. Тимчасом Церква вшановує не тільки винесених для прослави на вівтарях, але й тих багатьох чоловіків і жінок, чия святість прихована від світу, добре відома Господеві та ясніє в Царстві Божому.

Після завершення Св. Меси зі словом до присутніх звернувся Заступник міністра закордонних справ РП Ян Дєдзічак.

До молитви біля могили Невідомого воїна на меморіалі польських військових поховань долучилися також два священики східного обряду та група вірних УГКЦ. Після спільної молитви, покладання квітів і лампадок Архиєпископ Мечислав Мокшицький очолив молитовну процесію алеями Личаківського кладовища. Зокрема було віддано шану на меморіалі УГА та на похованнях воїнів, які загинули в АТО.

«Це особливе місце, бо цвинтар всіх нас єднає – сказав єпископ-помічник Едвард Кава. – Ми помолилися над свіжими могилами воїнів, які полягли у війні на сході України. Все це спонукає нас до роздумів, бо цвинтар нам засвідчує, що кожен є людиною, незалежно від того, якою мовою розмовляє чи відрізняється своїм походженням. Однак є людиною, що має свою гідність. Тому варто, щоби ми, люди віруючі, йшли дорогою, яку вказав нам св. Йоан Павло ІІ, наголошуючи на людських цінностях».

За сприяння Генерального консульства Польщі у Львові вже 14 раз 1 листопада відбулася акція «Світло пам’яті для Личаківського цвинтаря». Були запалені лампадки як на доглянутих, так і на забутих могилах.

Автор: Костянтин Чавага

Джерело: http://www.rkc.lviv.ua/