Секрет радості і миру від святої Терези з Лізьє

“Якби слабкі і недосконалі душі, як моя, відчували те, що я відчуваю”, ніхто не впадав би в відчай.

Французька монахиня кармелітка св. Тереза з Лізьє найвідоміша за її “маленький шлях”, шлях до святості, який зосереджується не на грандіозних вчинках героїзму, а на простих, звичайних жестах любові. Про це вона широко пише у своїй автобіографії « Історія душі» , де також розкриває «секрет» радості, щастя та миру, який так часто невловимий для багатьох із нас.

Її життя містило багато страждань, таких як втрата матері в ранньому віці та важкий бій з туберкульозом. Тим не менше, Тереза ​​знайшла “прихований шлях”, який дав їй стійкий спокій, здатний зберегти її душу від повного відчаю.

Вона написала: “Ісус не просить великих справ, а лише подяки та самовіддачі. 

Тереза ​​продовжує пояснювати, як навіть якби вона усвідомлювала всі гріхи світу, це все одно не відніме спокою у її душі.

Я відчуваю, що якби я на своїй совісті мав будь-який злочин, який я могла би здійснити, я не втрачала би своєї впевненості: моє серце розбилося від скорботи, я би кинувся в озброєння свого Спасителя. Я знаю, що Він любить блудного сина, я чула його слова до святої Марії Магдалини, до жінки, яку спіймали на перелюбі. Ніхто не міг би мене налякати, бо я знаю, у що вірити стосовно Його милосердя та Його любові. І я знаю, що вся ця кількість гріхів зникне в одну мить,  як крапля води, що кидається в палаючу піч.

Тереза твердо вірила, що ця самовіддача Богові, що відповідає подяці за Його великі Дари, являє собою шлях до справжнього і міцного миру, який не закінчується: “Серед учнів світу він зустрічається не що інше, як байдужість і невдячність, і на жаль, серед Його власного, як мало сердець віддаються себе без запасу перед безмежною ніжністю Його любові ».

 

Наступного разу, коли ви відчуєте спокусу відчаю, особливо якщо вам здається, що ви нездатні до багатьох великих вчинків, згадайте ці слова святої Терези. Повністю віддайтеся Богові і подякуйте йому за його численні подарунки вам.

 

Зробіть ці дві речі, і ви будете на шляху до миру та радості, які ніколи не закінчаться.

Джерело: Aleteia