Шахраї створюють фейкові фб-сторінки священиків та монахинь і вимагають грошей

Увага – фейк!  Цього тижня соцмережі сколихнула хвиля фейкових сторінок священиків та монахинь. Схема проста. До Вас додаються у друзі немов сестра, чи отець ( прототипи реальних людей) і починають з того,що мовляв це нова сторінка, доступ до старої втрачено. Після кількох ознайомчих речень – просять грошей. Зазвичай вказують благодійні цілі. Жертвою зловмисників став і Синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ о. Юстин (Бойко), чию фейкову сторінку створили зловмисники. Отець оперативно повідомив про подію на своїй справжній фейсбук-сторінці:

“Слідом за багатьма іншими також і я став жертвою інформаційної атаки з шахрайськими цілями.

Отож, сьогодні мої друзі повідомили мене, що хтось створив від мого імені сторінку у Фейсбуці і розсилає запити від мого імені та просить про кошти.

Прошу усіх бути обережними і не вестися на провокації.

Не знаю, як з цим боротися.
Просто усіх повідомляю.

Я ніколи не змінював своєї сторінки і про будь які зміни я повідомлю публічно. Також я ніколи ні в кого не просив грошей, ані висловлював будь-яких інших прохань”, – йдеться у повідомленні.Також отець додав скріни повідомлень із фейкової сторінки:

Наступну сторінку переписки ми не наводимо, оскільки коли зловмисників тільки-но намагаються “вивести на чисту воду”, то вони починають вживати нецензурщину.

Дізналася про фейкового двійника своєї фб-сторінки і монахиня зі Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії с. Філомена.

“Про фейк дізналась від друзів, які надіслали посилання і скріни із сторінкою та повідомленнями від мого імені, ніби-то я прошу гроші для хлопців в АТО. Близькі друзі одразу зрозуміли, що щось не те, однак знайомі – ні, готувались пересилати кошти. Що можу порадити у цій ситуації? Перш за все, написати пост на своїй сторінці повідомлення про те, що фейк. Також варто попросити у пості, щоб друзі натиснули кнопку “скарга”, аби заблокувати. Тоді мені на електронку прийде повідомлення про скарги друзів і я підтверджую що це фейк.”, – наголошує сестра.

“Постукали у друзі” зловмисники до катехита Іванни Гудь, яка відразу написала про це пост:
Друзі, будьте ДУЖЕ обережні, ШАХРАЇ !!!
За сьогоднішній день, коли закінчення важкого робочого тижня і втома … створили аналагічні сторінки п’яти (що мені відомо) сестер монахинь і від їхнього імені пишуть про збір коштів для учасників АТО …
Встигла отримати погрозу … Жах, до чого котиться світ ….
Нехай Господь усіх береже і заступить від зла!”.
Тож якщо і Ви зустрінете у соціальних мережах шахраїв,то не мовчіть, а афішуйте ситуацію.