Школярі Львова у день останнього дзвоника молилися у храмах (Фоторепортаж)

_DSC4027У день свята останнього дзвоника, 29 травня, випускники львівських шкіл відзначили завершення навчання подячним молебнем у храмах.

Зокрема випускники початкової спеціалізованої школи №4 із поглибленим вивченням англійської мови і середньої загальноосвітньої школи №3 молилися у Свято-Покровському кафедральному соборі УПЦ КП, повідомляє прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії.

Подячний молебень для учнів очолив ключар собору протоієрей Павло Кочкодан. Співслужили о. Павлу: проректор Львівської православної богословської академії протоієрей Михаїл Сивак, завідувач канцелярії Львівського єпархіального управління ієрей Артемій Бабленюк, духовний опікун педагогічного й учнівського колективів школи №3 ієрей Андрій Кочкодан та голова єпархіального Центру кризових станів лікар-психіатр ієрей Сергій Кирилюк.

Разом із цьогорічними випускниками – учнями 4-их класів школи №4 та 11-их класів школи №3, – молилися їхні рідні і близькі, а також молодші колеги.

Окрім того, участь у молитві взяли директори – Ольга Чабан і Світлана Уралова та педагогічний колектив шкіл.

«Вчитися і навчати це найважча справа. Недаремно процес навчання порівнюють з тим, коли людина пливе проти течії. Постійно вчитель і учень повинні ходити у напрузі. Постійно повинні прикладати зусилля аби засвоїти науку і робити це невпинно. Бо як тільки зроблять зупинку – течія знову понесе їх на попередній рівень. Однак, знання без духовних цінностей можуть людині нашкодити. Тому сім’я, школа і церква повинні співпрацювати – тоді наше покоління матиме майбутнє» – звернувся з повчальним словом до маленьких випускників протоієрей Михаїл Сивак.

А до випускників школи №3 і майбутніх абітурієнтів звернувся ієрей Андрій Кочкодан.

«Сьогодні Ваше серце сповнене радістю не тільки тому, що завершилося ваше навчання, а й тому, що Ви всі разом можете знести до Бога моління за всіх нас. Надзвичайно важливою є сполука школи, церкви і батьків – оцих трьох китів на яких тримається суспільство. Саме від їх правильної взаємодії ми можемо сподіватися, що ви будете надійною опорою вашим батькам, нашій державі і виростете прекрасними людьми» – переконаний о. Андрій.

Також зі словами вітання виступали директори шкіл. Після завершення кожного молебню отець Павло благословив і окропив усіх учасників молитви свяченою водою.

Згідно з доброю традицією випускники вирушили в новий етап життя, пройшовши під вишитими рушниками.

_DSC4268А от 50-й ювілейний випуск середньої загальноосвітньої школи №75 ім. Лесі Українки з поглибленим вивченням англійської мови відзначили у храмі Вознесіння Господнього.

Урочистий подячний молебень звершив настоятель храму протоієрей Іван Хомин.

Участь у молитві взяли 39 цьогорічних випускників, їхні батьки, директор школи Світлана Кушнір та керівники випускних класів – Мирослава Заяць і Людмила Симоненко.

«Ми мали можливість звершити дві дуже потрібні речі для нашого життя. Перше – це подякували Богу за той час у якому Ви мали можливість проявитися у пізнанні світу, науки і свого життя. А друге – попросити в Бога на майбутнє виявляти своє земне життя таким чином, щоб воно було приємне людям» – звернувся до присутніх зі словами вітання та настанови о. Іван.

Також настоятель побажав випускникам, щоб вони, згадуючи сьогоднішні дні, формували себе як добрі громадяни нашої держави і добрі християни.

Насамкінець, на знак церковного благословення багаторічної спільної праці педагогів та учнів, а також нового життєвого етапу випускників, отець Іван подарував усім учасникам молитви святі ікони та побажав повсякчасного молитовного заступництва Пресвятої Богородиці і святого ангела-охоронця.

Також випускники спеціалізованої школи №57 імені Короля Данила завітали на молитву до однієї з найстаріших церков Львова – Свято-П’ятникого храму на Підзамче.

Відправу подячного молебню звершив настоятель храму протоієрей Ігор Малетич.

Участь у молитві крім цьогорічних випускників узяли їхні рідні та близькі, дирекція і педагогічний колектив школи, учні молодших і середніх класів.

Після завершення молебню, отець Ігор звернувся до присутніх у храмі зі словами вітання та настанови.

Усі учасники молитви разом проспівали духовний гімн України “Боже Великий, Єдиний…”

На знак благословення отець Ігор окропив учнів, а також їхніх батьків і вчителів свяченою водою.

Фото: Лука Карп’юк